Fototapety do biura – stwórz przyjemne miejsce do pracy

Artykuł sponsorowany

Przebywanie w pomysłowo i estetycznie zaaranżowanej przestrzeni może skutecznie pobudzać do działania, wzmacniać kreatywność oraz sprzyjać koncentracji. Warto o tym pamiętać nie tylko na etapie urządzania swojego mieszkania, ale również miejsca pracy. Aby łatwo i szybko przeprowadzić metamorfozę wnętrza, warto skorzystać z rozmaitych fototapet do biura. Odpowiednio wybrany motyw będzie nie tylko piękną dekoracją ściany, ale pozwoli Ci także stworzyć przyjemniejszą przestrzeń do pracy.

Fototapeta do biura – zanim wybierzesz motyw

Przeglądasz sklepy internetowe (np. https://www.decormint.com/pl/fototapety/do-biura) w poszukiwaniu odpowiedniej fototapety do biura? Zanim zdecydujesz się na konkretny motyw, pamiętaj, by na tym etapie uwzględnić przede wszystkim to, czy będzie ona zdobić ściany w domowym biurze czy w placówce firmy. Zastanów się także czy w miejscu, w którym ją użyjesz, będziesz przyjmować klientów, partnerów biznesowych, współpracowników lub podwładnych.

Jeśli fototapeta do biura ma zdobić ściany w Twoim domu lub w firmowym gabinecie, do którego nikt poza Tobą nie będzie zaglądał, wówczas masz pełną dowolność w doborze motywu. Jeśli jednak szukasz fototapety biurowej do pomieszczenia, w którym pracujesz z innymi osobami lub często miewasz „gości” (klientów, wspólników itd.), wtedy ogranicz swój wybór do najbardziej neutralnych kolorów i motywów.

Fototapety biurowe wspomagające koncentrację

Powszechnie uważa się, że zieleń jest jednym z najlepszych kolorów do przestrzeni biurowych. Odcienie zieleni poprawiają koncentrację i korzystnie wpływają na oczy, zmęczone wielogodzinną pracą przy komputerze. Co więcej, sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulniejsze i chce się w nim przebywać. Pamiętaj o tym nie tylko w trakcie poszukiwań fototapety do biura, ale także innych dekoracji.

Odważnie sięgaj po rośliny – stawiaj je nie tylko w salonie czy sypialni, ale śmiało rób to również w swoim biurze. Najlepiej, aby były naturalne (szczególnie polecane są odmiany, które działają jak naturalny filtr powietrza, np. skrzydłokwiaty), ale jeśli nie radzisz sobie z ich pielęgnacją, podstaw na sztuczne rośliny. Świetnym rozwiązaniem są także obrazy, plakaty oraz fototapety z motywami roślinnymi, lasami, tropikalnymi dżunglami itd.

Fototapety biurowe dla osób aktywnych i energicznych

Jeśli w Twojej pracy liczy się kreatywność i energia w działaniu, możesz poeksperymentować z fototapetami do biura, w których pojawią się akcenty w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub żółtym. To odważne i bardzo energetyczne barwy, dlatego sięgaj po nie ostrożnie i z umiarem. Nie zawsze jednak taka paleta odcieni będzie dobrym rozwiązaniem – niektórych bowiem może dekoncentrować. Jeśli nie chcesz rezygnować z tak nieoczywistych barw, postaw na nieco bardziej uniwersalne odcienie, utrzymane w pastelowej kolorystyce. Przykładowo, rozbielona czerwień ładnie ożywi wnętrze i będzie ciekawym kontrapunktem dla bieli i szarości.

Jeśli zależy Ci na aranżacji biura z wykorzystaniem cieplejszych odcieni, możesz postawić na fototapetę np. z motywem rozświetlonych szczytów gór lub nostalgicznym zachodem słońca.

Fototapety w uniwersalnych kolorach

W codziennej pracy najbardziej cenisz sobie ciszę i spokój? Postaw więc na fototapety biurowe w neutralnych kolorach. Świetnym wyborem będzie biel, czerń, a także szarości i beże. Zawsze dobrze sprawdzają się także ciepłe, ale jednocześnie niezbyt nasycone barwy. Uwaga: nie zapomnij o proporcjach. Biel sprawdzi się w małych wnętrzach, ale jej nadmiar (tak, jak innych, chłodnych kolorów) sprawi, że Twoje biuro będzie wydawać się surowe i nieprzytulne. Taką aranżację możesz zrównoważyć cieplejszymi akcentami (np. roślinami w donicach). Unikaj także nadmiaru ciemnych kolorów – mogą przytłaczać i zniechęcać do przebywania w biurze. W neutralnej palecie barw często można znaleźć fototapety 3D do biura, fototapety z motywem map oraz czarno-białe widoki najsłynniejszych metropolii na świecie (np. Nowego Jorku lub Tokio). Chętnie wybierane są także fototapety, na których uchwycono potęgę mórz i oceanów oraz piękno słynnych obiektów architektonicznych z Golden Gate i Wieżą Eiffla na czele.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment