Wiosenny trawnik

Sztuczny trawnik przynosi korzyści właścicielom domów na wiele sposobów. Nie musisz go podlewać. Sztuczna trawa pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Zamiast spędzać soboty na koszeniu, nawożeniu i podlewaniu podwórka, odpocznij i spędź trochę czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Walory estetyczne

Sztuczna trawa producent gwarantuje, że sprawdzi się doskonale w różnych miejscach, np. koło domu, na działce, placu zabaw, terenach rekreacyjnych. To coraz częściej stosowany element krajobrazu miejskiego i komercyjnego. Znani producenci oferują rewolucyjną i szeroką gamę produktów. Dzięki temu możesz dopasować je do swoich potrzeb. Doskonale łączą walory estetyczne i praktycznie.

Wygląda wspaniale przez cały rok, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Sztuczna trawa występuje w różnych odcieniach zieleni. Wygląda ładnie i naturalnie o każdej porze roku.

Łatwa w utrzymaniu

Sztuczna trawa prawie nie wymaga konserwacji. Podczas gdy latem naturalna murawa wymaga częstej pielęgnacji, możesz spędzać czas na innych zajęciach niż podlewanie, czy koszenie trawnika. Wystarczy, że wybierzesz sztuczny odpowiednik. Nie musisz już stosować pestycydów, nawozów, herbicydów i fungicydów. Jednocześnie nie wymaga koszenia, nawożenia, ponownego sadzenia ani podlewania.

W przypadku sztucznej trawy konserwacja koncentruje się na utrzymaniu czystości niż na pielęgnacji. Usuń materiały organiczne z powierzchni. Zwykle przydaje się tutaj dmuchawa do liści. Sztywna włosia z naturalnego włosia sprawdzi się doskonale w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Najczęściej naturalny trawnik wymaga regularnego podlewania wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Na szczęście sztuczna trawa potrzebuje wody tylko wtedy, gdy trzeba ją wyczyścić. Aby usunąć brud, użyj krótkiego strumienia wody. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za wodę.

Bezpieczny dla dzieci

Sztuczne trawniki nie potrzebują środków chwastobójczych, nawozów, pestycydów ani wielu innych chemikaliów. Są więc całkowicie bezpieczne dla dzieci. Dlatego coraz więcej miast decyduje się na takie rozwiązanie.

Jak zainstalować sztuczną trawę?

Aby przygotować podłoże pod sztuczną trawę, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Montaż sztucznej trawy. Pomyśl o

  • gwoździach,
  • grabiach, łopacie i taśmie mierniczej,
  • nożu uniwersalnym,
  • wodzie,
  • syntetycznej taśmie łączącej darń (można ją znaleźć w każdym większym sklepie z narzędziami),
  • drobno kruszonym kamieniu,
  • piasku,
  • dmuchawie,
  • zagęszczarce,
  • koparce (jeśli chcesz zainstalować sztuczną murawę na większym obszarze).

Czas przygotować podłoże pod sztuczną trawę. Usuń wszelkie skały, zanieczyszczenia lub zraszacze, które mogą zakłócać instalację. Chwyć łopatę i zacznij kopać na głębokości 70-80 mm. To będzie podstawa, na której rozłożysz sztuczną murawę. Po wykopaniu obszaru do odpowiedniej głębokości i pożądanego rozmiaru nadszedł czas na użycie grabi. W ten sposób wyrównasz podłoże pod sztuczną trawę. Upewnij się, że jest gładkie. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy na kolejnych etapach instalacji.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment