Płyta fundamentowa i szalunki styropianowe – sposób na nowoczesną budowę

Płyta fundamentowa i szalunki styropianowe z wykorzystaniem kształtek styropianowych to rozwiązanie, które pozwoli szybsze i tańsze wybudowanie domu już od podstaw – czyli od jego fundamentów. Płyta fundamentowa to także wiele korzyści w dalszej perspektywie, gdy dom już będzie gotowy do zamieszkania.

  1. Płyta fundamentowa – jakie są jej zalety?
  2. Szalunki styropianowe, czyli nowoczesna i tania technologia.

W budownictwie, podobnie jak i w innych dziedzinach, stosowane są coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Sprawiają one, że powstawanie domów mieszkalnych odbywa się szybciej, wymaga mniejszych nakładów finansowych, a i w dalszej perspektywie skutkują tym, że dom jest energooszczędny, a my cieszymy się niższymi rachunkami. Dobrze więc stosować nowoczesne technologie już od momentu powstawania fundamentów domu. Płyta fundamentowa i szalunki styropianowe to rozwiązanie bazujące na założeniach tych tradycyjnych, jednak w wykorzystaniem na przykład innych materiałów czy innej technologii wykonania. Czym więc płyta fundamentowa różni się od tradycyjnego fundamentu a szalunki styropianowe od tych stosowanych do tej pory?  Odpowiedzi na te pytania w artykule poniżej.

Płyta fundamentowa – jakie są jej zalety?

Płyta fundamentowa to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnie wylewanych fundamentów. Pod taką płytę nie jest potrzebny aż tak głęboki wykop jak w przypadku fundamentu. To już pierwszy plus, który wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy przy budowie domu. Płyta fundamentowa to łatwość jej zastosowania nawet w bardzo trudnych terenach. Dodatkowo to rozwiązanie, które spełnia bardzo ważną i potrzebną funkcję termoizolacyjną – a to dzięki temu, że do jej wykonania są stosowane kształtki styropianowe, a na pospółce kładziony jest 20-centymetrowy twardy styropian. Taka termoizolacja przekłada się potem na energooszczędność domu, a to z kolei na niższe rachunki za ogrzanie budynku. Nie jest też konieczne wykonywanie na płycie fundamentowej dodatkowych wylewek pod na przykład panele – a to znów oszczędność czasu i pieniędzy. Taka płyta to także równomiernie rozłożone obciążenia konstrukcji budynku.

Szalunki styropianowe, czyli nowoczesna i tania technologia

Szalunki styropianowe z wykorzystaniem kształtek styropianowych są stosowane głównie do  termoizolacji  i uszczelnienia płyt fundamentowych. Takie rozwiązanie znakomicie zastępuje także szalowanie tradycyjne z wykorzystaniem elementów drewnianych lub metalowych. Szalunki styropianowe to szybki montaż i nieograniczone formy kształtek styropianowych – te ostatnie zrobione są z jednego bloku styropianu dzięki czemu beton nie wypycha ich.

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie pozwalają na szybkie prace, które skutkują zamierzonym i perfekcyjnym efektem – dlatego warto korzystać z nich na każdym etapie budowy domu.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment