Tarcze diamentowe do szlifowania betonu – zalety, dobór, ceny

Tarcze diamentowe do szlifowania betonu – zalety, dobór, ceny

Każda firma budowlana powinna je mieć. Tarcze diamentowe do szlifowania betonu są wręcz niezbędne w budownictwie. Jednak nie tylko ta branża może z nich korzystać. Poniżej opiszemy również inne zastosowanie takiego sprzętu. Zwrócimy też uwagę na zalety tarcz diamentowych oraz ich ceny, ma się rozumieć.

Do czego służy szlifierska tarcza diamentowa?

Mechaniczne szlifowanie betonu to ważny etap niemal każdej współczesnej budowy. Dzięki temu można pozbyć się nierówności, ale i utwardzić powierzchnię. Nie bez znaczenia jest także wytworzenie porów, które przydają się choćby podczas ogrzewania podłogowego. Polerowany beton jest też łatwy w czyszczeniu. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalne tarcze do szlifowania betonu.

Poza tym zaawansowane narzędzia diamentowe do szlifowania mogą być użyteczne przy obróbce kamienia naturalnego podczas stawiania kominka. Również płytki gresowe można w ten sposób obrabiać. A co zrobić z zaschniętą żywicą lub klejem? Ano w takim przypadku na pewno przyda się tarcza typu Roughstar. Odpowiedni dobór sprzętu ma więc znaczenie. Tarcze szlifierskie diamentowe mają bowiem różne kształty i stopnie twardości. Ważna jest także wielkość ziarna. W trakcie pracy nierzadko stosuje się kilka tarcz, aby móc uzyskać precyzyjne efekty. Do samego betonu zaleca się wyjątkowo wytrzymałe tarcze garnkowe.

Zalety tarcz szlifierskich do betonu

Powyżej już mniej więcej widać, czego należy oczekiwać od tarcz diamentowych do szlifowania betonu. Zaletą takiego sprzętu jest przede wszystkim wytrzymałość, która pozwala na długotrwałą pracę. Dzięki temu można szlifować duże powierzchnie bez potrzeby ciągłego wymieniania tarcz.

Inną zaletą godną omówienia jest uniwersalność. Konkretne tarcze można używać ze szlifierką kątową na przykład, co znacząco ułatwi działania w trudniej dostępnych miejscach. Produkowane dziś narzędzia diamentowe są wyjątkowo wygodne. Akcesoria szlifierskie zaś – w tym tarcze – występują w tak wielu formach, że można dobrać je stosownie do wymagań klienta.

Tarcze diamentowe do szlifowania betonu – ceny

Porządne tarcze do szlifowania betonu nie muszą być drogie. Tarcza garnkowa z nasypem diamentowym o średnicy 125 × 22,2 cm to koszt rzędu 113 zł. Z kolei wspomniana wcześniej tarcza Roughstar do agresywnego szlifowania posadzek z kleju to już wydatek ok. 1700 zł. To jednak profesjonalny sprzęt remontowo-budowlany, więc za tę cenę można liczyć na długotrwałą niezawodność. Jedna tarcza przyda się podczas wielu projektów.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment