Suwmiarki Limit

Suwmiarki Limit

Suwmiarki cyfrowe pozwalają dokonywać precyzyjnych pomiarów, ułatwiający tym samym przeprowadzanie różnego rodzaju prac. Należą do niezbędnego wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu lub skrzynki narzędziowej domowego majsterkowicza. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak działają i dlaczego warto z nich korzystać.

Jak działa suwmiarka cyfrowa? 

Suwmiarka cyfrowa – inaczej nazywana suwmiarką elektroniczną, umożliwia mierzenie elementów w kilku wymiarach: średnicy zewnętrznej i wewnętrznej, wysokości oraz głębokości. Zbudowana jest m.in. z prowadnicy, suwaka, powierzchni pomiarowych i urządzeń odczytowych. Jej działanie oparte jest na pracy mechanizmu indukcyjnego i elektrodowego. Zapewnia ona maksymalną precyzję pomiaru, nawet do 0,01 mm. Zwykle wykonana jest ze stali nierdzewnej. Standardowymi modelami suwmiarek cyfrowych są modele o zakresie pomiaru od 0 do 150 mm. Do specjalistycznego zastosowania można wykorzystać suwmiarki o większym zakresie, np. 500 lub 1000 mm.

Dlaczego warto korzystać z suwmiarek cyfrowych Limit?

Suwmiarki cyfrowe marki Limit to praktyczne akcesoria zapewniające szybkie i precyzyjne pomiary. Do ich zalet można zaliczyć szeroki zakres pomiarów. Producent oferuje suwmiarki o standardowym, 150 mm zakresie pomiarowym. Bardziej wymagający użytkownicy znajdą również modele o większym rozstawie, np. 200, 600 czy 800 mm. Kolejną zaletą jest także połączenie Bluetooth, które pozwala przesłać dane na komputer lub smartfon. Dzięki temu wykonywanie prac pomiarowych i porównywanie ich wyników staje się łatwiejsze. Na uwagę zasługuje również funkcja trasowania wpływająca na precyzyjność pracy. Dodatkową zaletą jest duży ekran LCD z cyframi o wielkości 13 mm zapewniający czytelność, dzięki któremu szybko odczytamy wynik pomiaru w trudnych warunkach, bez obaw o pomyłkę. Na oszczędność baterii wpływa także funkcja automatycznego wyłączania. O komforcie pracy decyduje również możliwość ustawienia zera w dowolnej pozycji. W powyższe funkcjonalności wyposażony został m.in. model suwmiarki cyfrowej Limit CDN-NT Bluetooth IP67.

Suwmiarki Limit – szybki i łatwy pomiar

Mierzenie przy pomocy suwmiarki cyfrowej jest bardzo wygodne i przede wszystkim dokładne. Po włączeniu urządzenia, zsuwamy jego szczęki tak, aby na wyświetlaczu pojawiła się cyfra 0. Następnie należy rozsunąć suwmiarkę na tyle, aby mierzony element zmieścił się w szczękach pomiarowych. Kolejny krok to dopasowanie rozstawu do elementu, który mierzymy. Musi on dokładnie przylegać do krawędzi danego elementu, dlatego stopniowo zmniejszamy rozstaw, co pozwoli nam uzyskać szczegółowy wynik. Szczególnie ważne jest to, aby suwmiarka ustawiona była do niego prostopadle, dzięki temu pomiar będzie precyzyjny. Wynik pomiaru wystarczy odczytać z cyfrowego wyświetlacza. Możemy go porównać, zerując pomiar, zachowując szczęki w pierwotnej pozycji i przykładając suwmiarkę do innego elementu, który chcemy zmierzyć. Jeśli wynik będzie taki sam, będzie to oznaczało, że dane elementy mają takie same wymiary.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment