Skandynawski styl w kuchni i w łazience – to możliwe!

Urządzając swoje mieszkanie chcemy by miało niepowtarzalny klimat i nastrój. Znaczenie mają dla nas jednak również aktualne trendy.

 Często jednak nie wiemy jak stworzyć spójną całość. O ile z wyborem modnych mebli większość z nas nie ma problemu, o tyle znalezienie pozostałych elementów bywa trudne. Szczególnie jeśli chodzi o pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka. Na szczęście, trudności te można pokonać.

Styl skandynawski – modny już od wielu lat

Jednym ze stylów, którymi możemy inspirować się urządzając swoje mieszkanie jest styl skandynawski, który w naszym kraju stał się prawdziwym hitem. Nie ma w tym nic dziwnego. Prostota, funkcjonalność oraz jasne kolory sprawiają, że mieszkania stają się jaśniejsze, wydają się optycznie większe a przy tym zapewniają nam pełnię komfortu. Elementy wykonane z litego drewna, proste formy, dodatki w intensywnych kolorach – wszystko to tworzy ciekawą całość, która pozwala nam czuć się jak w domu.

Nie tylko w pokojach

Kiedy przeglądamy oferty sklepów z wyposażeniem wnętrz nie mamy żadnych trudności ze znalezieniem mebli w stylu skandynawskim do pokoju dziecięcego, salonu czy sypialni. Niestety, w przypadku pomieszczeń użytkowych takich jak kuchnia czy łazienka – sprawy nieco się komplikują. Wygląda to tak, jakbyśmy chcieli gościć styl skandynawski jedynie tam, gdzie odpoczywamy. A przecież ten funkcjonalny trend sprawdzi się wszędzie. Dlatego też urządzając mieszkanie zadbajmy o to, by wszystkie jego pomieszczenia urządzone były w jednym stylu. To naprawdę daje efekty.

Meble to nie wszystko

Jeśli zdecydujesz się na urządzenie wszystkich pomieszczeń w swoim mieszkaniu w stylu skandynawskim pamiętaj, że istotny jest nie tylko wybór odpowiednich mebli, ale również dodatków. To jakie umywalki znajdą się w łazience, jaki kształt będzie miało lustro czy pojemniki na przyprawy – wszystko to ma ogromne znaczenie i pozwoli ci stworzyć spójną całość. Zwracaj więc uwagę na każdy szczegół wyposażenia.

Baterie łazienkowe i kuchenne w stylu skandynawskim

Wiemy już, że urządzając kuchnię i łazienkę w stylu skandynawskim warto zwrócić uwagę na szczegóły. Na co jednak konkretnie? Odpowiedź jest prosta – na to co w pomieszczeniach tych jest najważniejsze, czyli na dostęp do wody. Woda, która daje nam życie, pozwala czuć się komfortowo i czysto, przyrządzać posiłki nie powinna być dostępna za pomocą zwykłej baterii, która zepsuje cały efekt. Na szczęście, istnieją firmy, które tworzą baterie kuchenne i łazienkowe utrzymane właśnie w skandynawskiej stylistyce. Jedną z nich jest sklep.sotbe.com. To producent, który oferuje kilkanaście kolekcji baterii łazienkowych i kuchennych, które wyróżniają się prostotą i funkcjonalnością a przy tym doskonałym wyglądem. Co ważne, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że posłużą ci przez długi czas.

Jak widzisz, styl skandynawski może być wszechobecny i królować w całym twoim mieszkaniu. Warto to wykorzystać. Dzięki temu uda ci się bowiem stworzyć stylowy i spójny wygląd mieszkania co nie tylko napełni cię harmonią, ale również zachwyci inne osoby.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment