Rolety zewnętrzne – czy warto się na nie zdecydować?

Rolety zewnętrzne - czy warto się na nie zdecydować?

Roleta okienna zwykle kojarzy nam się z elementem przesłaniającym okno od wewnątrz domu, jednak nie jest to jedyny sposób, w jaki możemy ją wykorzystać. Możemy wykorzystać ją, jeżeli nie chcemy decydować się na żaluzje aluminiowe lub inne sposoby zabezpieczenia okien. Co warto wiedzieć o zewnętrznych roletach okiennych, zanim zdecydujemy się na ich zakup i montaż? Na co zwrócić szczególną uwagę?

1. Rolety wewnętrzne a zewnętrzne – różnice

2. Jak poprawnie dopasować rolety?

3. O czym pamiętać przy zakupie rolet zewnętrznych?

Rolety wewnętrzne a zewnętrzne – różnice

Rolety w domu to zazwyczaj nasz wybór zamiast firan i zasłonek – stanowią lepszą ochronę przed słońcem i potrafią naprawdę dobrze podkreślić nowoczesne wnętrze. Z podobnego rozwiązania możemy jednak skorzystać również na zewnątrz naszego domu lub mieszkania, chociaż w celu zupełnie innym. Roleta zewnętrzna ma za zadanie przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Może stanowić użyteczny element systemu antywłamaniowego, a jednocześnie ochroni jego wnętrze przed wścibskimi i nie całkiem pożądanymi spojrzeniami. Będzie stanowić również dodatkowe zabezpieczenie przed ucieczką ciepła z wewnątrz, ponieważ to zwykle okna są w jego obiegu najmniej szczelnym punktem.

Jak poprawnie dopasować rolety?

Na pytanie, jakie rolety zewnętrzne wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć – takie, które zostały dobrze dobrane do rozmiaru naszych okien. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że spełnią one swoją rolę i faktycznie dadzą nam wszystkie wcześniej wspomniane zalety. Zewnętrzne rolety okienne występują w wariancie elewacyjnym, naokiennym oraz nakładanym na okno, przy czym najczęściej spotkamy się z tym pierwszym wariantem. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób poprawnie wymierzyć okna pod nowe rolety zaciemniające, warto w tym celu skontaktować się z fachowcem, który dokona pomiarów za nas. Korzystanie z tego rodzaju przesłony okna od zewnątrz nie wyklucza również zastosowania go od wewnątrz – możemy zamontować jednocześnie rolety rzymskie lub rolety wolnowiszące, co da naszym oknom dodatkową ochronę przed słońcem.

O czym pamiętać przy zakupie rolet zewnętrznych?

Wybierając rolety zewnętrzne powinniśmy pamiętać o tym, aby były dobrze dopasowane do wymiarów i położenia naszych okien, szczególnie okien dachowych. Możemy zastosować je jednocześnie z takim samym rozwiązaniem wewnątrz domu: rolety klasyczne lub rolety okienne dzień noc będą bardzo dobrze wyglądać w połączeniu z tymi na elewacji budynku. Skonfiguruj roletę dla własnego domu i zyskaj bezpieczeństwo, komfort termiczny i ochronę przed niechcianymi spojrzeniami.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment