Ile kosztują rolety zewnętrzne

Ile kosztują rolety zewnętrzne

Ile kosztują rolety zewnętrzne? Czy opłaca się zakup i montaż takiej rolety? Sprawdź, dlaczego warto brać taką decyzję pod uwagę.

Zewnętrzne rolety – ich rola

Głównym powodem montowania rolet zewnętrznych jest  utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu domu. Jest to szczegół ważne w przypadku mieszkań wystawionych na południe oraz na wzniesieniach. Powstrzymują nagrzewanie od promieni słonecznych dużo wydajniej niż zwykłe wewnętrzne rolety. Chronią również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, coraz częściej i gwałtowniej pojawiającymi się w Polsce. Są także dużo wygodniejsze w obsłudze. Sterowane napędem elektrycznym, rolety zewnętrzne wpasują się do projektu domu Twoich marzeń.

Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne?

Roleta zewnętrzna to koszt około 179 złotych. Cena rolet zewnętrznych waha się w zależności od wybranych cech i dodatków. Wybór bardziej odpowiadającej nam prowadnicy podniesie koszt o około 100 złotych. Sprawdź też, ile kosztują rolety antywłamaniowe. Cena rolet antywłamaniowych to koszt o 90-100 złotych większy od podstawowej ceny, który zapewni nam jednak bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Także wykonanie dwóch rolet zewnętrznych na wspólnej skrzyni lub o wspólnym napędzie generuje większe koszty.

Jaki wybór modeli rolet mamy?

Możemy zdecydować się na rolety zewnętrzne natynkowe. To najczęstszy wybór, który generuje najmniejszą ingerencję w elewację budynku i łatwiejszy montaż. Za to rolety podtynkowe, schowane we wnęce okiennej, wyglądają estetyczniej i nowocześnie. W tym wypadku skrzynkę montuje się w miejscu nadproża okna. Ceny rolet podtynkowych zaczynają się od 304 złotych. Roleta antywłamaniowa podtynkowa będzie jeszcze droższa. Jeżeli nie jesteś pewny, które rolety zewnętrzne wybrać, postaw na antywłamaniowe rolety naokienne. Pozwolą Ci w łatwy sposób dostać się do przodu skrzynki i ich montaż nie przysporzy dodatkowych wydatków.

Rolety natynkowe i podtynkowe – cechy

Oba modele powstały do całkowitej zabudowy na standardowe okno, okno balkonowe lub drzwi balkonowe. Roleta zewnętrzna to solidna obudowa wykonana z aluminium. Rolety powyżej 3 m2 wyposażone są ze względu na swój ciężar w obowiązkowy silnik elektryczny. Do mniejszej rolety zewnętrznej dobrać możesz zwijacz w postaci linki i taśmy. Bogaty wybór barw sprawia, że rolety zewnętrzne zapewniają nie tylko pełną ochronę przed światłem słonecznym, ale też uzupełnienie wyglądu Twojego budynku. Różne rodzaje rolet sprawią, że każdy dobierze coś pod swój gust i kieszeń.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment