Prysznice – rozwiązanie idealne do każdej łazienki

Prysznice - rozwiązanie idealne do każdej łazienki

Prysznic to praktyczny, funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia wielu łazienek, a w porównaniu z wanną, pozwala na niemałe oszczędności wody, a co za tym idzie, pieniędzy. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak łatwy, ponieważ producenci oferują różnego rodzaju prysznice, idealnie nadające się do niemal każdej łazienki.

  1. Prysznice tradycyjne i nowoczesne
  2. Idealne akcesoria prysznicowe

Prysznice łazienkowe w wersji standardowej składają się z kabiny oraz brodzika, które, odpowiednio zamontowane, tworzą razem przestrzeń do kąpieli. Istotnym elementem prysznica są również baterie i natryski. Wszystkie te elementy wybierane są w zależności od wielkości łazienki i korzystających z niej domowników lub gości.

Prysznice tradycyjne i nowoczesne

Wygląd prysznica nie ma większego znaczenia dla wygody użytkowania, za to odgrywa ogromną rolę dla estetyki łazienki, dlatego przy wyborze odpowiedniej kabiny do swojej łazienki trzeba dobrze się zastanowić nad jej rodzajem, aby stworzyć idealną przestrzeń do kąpieli dla każdego. Rozwiązaniem uniwersalnym są prysznice tradycyjne. Ich cechą charakterystyczną jest brodzik – niski lub wysoki, tworzący mini wannę, a także osadzona na nim kabina. Ta może przybierać kształt kwadratu lub prostokąta, chociaż dużą popularnością cieszą się również kabiny narożne, których ścianki układają się na kształt ćwiartki koła. W tym przypadku warto zadbać, aby drzwi prysznicowe otwierały się we właściwą stronę, ponieważ najczęściej należy zostawić przed nimi nieco wolnej przestrzeni, aby można było wygodnie korzystać z kabiny.

Nowoczesnym rozwiązaniem są prysznice typu walk-in, a więc modele pozbawione brodzika, w których przestrzeń do kąpieli ograniczona jest przez ścianki prysznicowe. Tego rodzaju prysznice łazienkowe dobrze sprawdzają dla seniorów czy osób, które mają trudności z poruszaniem się. Nie wymagają one bowiem podnoszenia nóg, aby wejść pod prysznic. Co więcej, tworzą bardzo estetyczny efekt, są modne i nowoczesne. Stosując ścianki prysznicowe ze szkła, można stworzyć w łazience niebanalną stylizację, idealnie wpisującą się w aranżacyjne trendy i optycznie powiększającą każdą łazienkę.

Idealne akcesoria prysznicowe

Przy wyborze prysznica nie jest ważny jedynie kształt czy rodzaj kabiny, ale również adekwatne do nich akcesoria prysznicowe. Niektóre z nich powinny zostać wybrane już na etapie projektowania łazienki, m.in. akcesoria podtynkowe, które ukrywa się w ścianie lub suficie. Do potrzebnych akcesoriów należą baterie prysznicowe, regulujące strumień wody, a także deszczownice czy słuchawki prysznicowe. Modele podtynkowe są produkowane z uwzględnieniem funkcji praktycznych i wybitnej estetyki, jednak ich zakup powinien być bardzo przemyślany, ponieważ w przypadku konieczności wymiany niezbędne będzie wyremontowanie przynajmniej części łazienki.

Pod prysznicem warto umieścić również akcesoria dodatkowe, ułatwiające wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Stworzenie perfekcyjnej i wygodnej w użytkowaniu przestrzeni kąpielowej wymaga zamontowania wieszaków na gąbki czy rękawice kąpielowe, a także półek na kosmetyki. Można pokusić się również o montaż instalacji do hydromasażu, której częścią jest deszczownica oraz dysze wodne umieszczane na ścianach i podłączone do instalacji wodnej. Tak dobrze wyposażony prysznic może zastąpić nawet najlepszą wannę, a zajmuje mniej miejsca i generuje znaczne oszczędności. Kompletne zestawy prysznicowe wraz z akcesoriami można kupić w sklepie internetowym z wyposażeniem do łazienek.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment