Renowacja dachów płynną gumą

Renowacja dachów płynną gumą

Dobra hydroizolacja dachu to podstawa. Każdy drobny mankament izolacji, może doprowadzić do przecieków, które są bardzo uciążliwe. Jednak metody hydroizolacji ewoluują, co pozwala na szybką renowację każdego dachu, przykładowo za pomocą gumy w płynie.

Przyczyny przeciekania dachów

Jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych jest papa termozgrzewalna. Taki rodzaj izolacji jest stosunkowo tani, ale niestety posiada kilka niekorzystnych cech. W przypadku papy ważne jest prawidłowe dogrzanie na łączeniach. Do położenia papy są również potrzebne konkretne warunki atmosferyczne, m.in. temperatura ok. 20 stopni Celsjusza, bezwietrzna i bezdeszczowa pogoda, w innym wypadku pokrycie dachu może być nieszczelne. Papę układa się pasami i zgrzewa łączenia specjalnym palnikiem, co może grozić wystąpieniem pożaru. Ponadto dużo trudniej jest zaizolować wszelkie niepłaskie elementy dachu, przykładowo kominy, klimatyzatory czy dylatacje.

Co zrobić, gdy dach z papy przecieka?

W przypadku gdy dach z papy przecieka, konieczna jest szybka renowacja. Jednym ze sposobów jest położenie kolejnej warstwy papy. Jednak z uwagi na niepewne podłoże zwiększa się tym ryzyko wystąpienia kolejnego zalania. Często również koniecznej jest całkowite ściągnięcie starej warstwy i wykonanie zupełnie nowej hydroizolacji. Takie przedsięwzięcie, a przede wszystkim utylizacja starej papy, jest wysoce kosztowne i pracochłonne. Tutaj z pomocą przychodzi guma w płynie, która dzięki swojej płynnej konsystencji łatwo i szybko wypełnia wszystkie, nawet trudno dostępne szczeliny, ratując Twój dach przed przeciekaniem.

Dlaczego warto wybrać gumę w płynie?

Guma w płynie nie tylko nadaje się do renowacji przeciekających dachów, ale również świetnie sprawdzi się jako samodzielna hydroizolacja dachów. Aplikacja substancji jest wykonywana metodą natryskową na zimno, za pomocą specjalnego sprzętu. Dzięki takiej metodzie nakładania na dachu tworzy się jednolita powłoka, która pracuje wraz z podłożem. Izolacja jest odporna na promieniowanie UV, brak łączeń (w przeciwieństwie papy termozgrzewalnej) nie generuje ryzyka przecieków.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment