Remont łazienki – plan, wykonanie i budżet. Jak zrobić to dobrze?

Remont łazienki - plan, wykonanie i budżet. Jak zrobić to dobrze?

Remont łazienki to satysfakcjonujące, ale i skomplikowane doświadczenie. Pomyślna realizacja projektu wymaga zarówno szczegółowego planowania, jak i sporej wiedzy z zakresu majsterkowania. Musisz podjąć decyzję dotyczącą wykonawców, armatury, płytek i wielu innych kwestii. Zanim przystąpisz do działań, sprawdź, jakie kroki należy wykonać. Pomoże Ci w tym poniższy przewodnik.

Planowanie budżetu remontu

Ma kluczowe znaczenie dla utrzymania projektu w ryzach. Określ swoje oczekiwania (co chcesz zmienić, co zostawić?). Ustal wstępny budżet i harmonogram. Weź pod uwagę, że ceny materiałów mogą zmieniać się z czasem, w końcu żyjemy obecnie w okresie galopującej inflacji, która odbija się również na tym segmencie. Remonty i wykończenia wnętrz stają się niestety coraz bardziej kosztowne. Remont łazienki to poważna inwestycja, zatrudnij więc fachowców ze sprawdzonej firmy (np. Total Decor z siedzibą w Krakowie). Specjaliści pomogą Ci w pracach technicznych, takich jak: instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja elektryczna, pomiary przestrzeni do wstawienia mebli, malowanie, szpachlowanie etc.

Dizajn

W przypadku łazienki powinien być praktyczny i funkcjonalny. Określ schemat kolorów, armatury i wykończeń. Zastanów się, w którym miejscu stać będą poszczególne elementy wyposażenia. Zwróć uwagę na szczegóły – akcesoria łazienkowe mogą do siebie pasować lub przeciwnie – kontrastować ze sobą. Na tym polu możesz zaufać swojemu gustowi i wyczuciu albo zlecić projekt specjalistom od projektu wnętrz. W przypadku łazienek wcale nie musi być to kosztowne – w salonach sprzedających glazurę często możemy skorzystać z usług doradców, którzy specjalizują się w tej kwestiii.

Realizacja projektu budowlanego

Czas przystąpić do pracy. Na tym etapie należy wykonać instalację wodno-kanalizacyjną, a tuż po niej instalację elektryczną. Dopiero wówczas można malować ściany, układać płytki, zainstalować prysznic lub wannę, ubikację, umywalkę oraz zewnętrzne światło dekoracyjne. 

Remont łazienki to także doskonała okazja, aby zmienić stary wentylator wyciągowy na nowy. Tego typu wentylatory usuwają wilgoć z pomieszczenia, stanowiąc pierwszą ochronę przed pleśnią i grzybami. 

Finisaż i wkończenie wnętrza

Momentem finalnym naszego remontu jest wykończenie wnętrza akcesoriami dekoracyjnymi i wszelkiej maści dodatkami. Celem tych zabiegów jest nadanie łazience przytulnego charakteru. Pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczególe, a jest spora dodatków, których instalację lepiej zlecić firmie remontowej. Będziemy mieli wtedy pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie z arkanami sztuki budowlano-wykończeniowej. Poza tym część małych ozdób wymaga mediów takich jak na przykład prąd, tak więc ich instalacja na własną rękę w zawilgoconym pomieszczeniu takim jak łazienka może być dla nas po prostu niebezpieczne.  

Radzimy, aby z niczym się nie spieszyć i wnikliwe analizować każdy etap prac. Jeśli potrzebujesz wsparcia merytorycznego, Total Decor chętnie udzieli informacji dotyczących remontu i pomoże Ci go zaplanować. Zachęcamy do kontaktu!

Dowiedz się więcej:https://totaldecor.pl/oferta/remont-lazienki-krakow/

Możesz także przeczytać

Leave a Comment