Poznaj gamę produktów BREM

Wszyscy znamy funkcje i wygląd grzejników – mają ogrzewać wnętrze, najlepiej z możliwością modyfikacji intensywności grzania – jednak kiedy one powstały i jak wyglądała ich ewolucja? Pierwszy grzejnik, czy też kaloryfer – z języka francuskiego calorifère, prawdopodobnie został zamontowany w 1855 roku w Sankt Petersburgu i wynalazł go Franz San Galli. Nazywano go wówczas “gorącą skrzynką”. Od tamtej pory pracowano nad ich działaniem, a ostatnie lata przyniosły głównie dynamiczny rozwój w kwestii wyglądu i designu, tworząc osobną kategorię grzejników ozdobnych.

Zasadą działania grzejników konwekcyjnych jest grawitacyjny przepływ powietrza. Kaloryfer konwekcyjny elektryczny zawiera w swojej obudowie wymiennik ciepła wykonany z miedzianych rurek z nałożonymi płytkami, a wodny typ tego grzejnika wewnątrz obudowy posiada wężownicę grzewczą. W obu odmianach obudowa ma rolę dekoracyjną, a nie grzewczą. W nowych instalacjach grzewczych stosuje się grzejniki płytowe, złożone ze zgrzewanych płyt stalowych. Ułatwia to ich czyszczenie oraz poprawia ich aspekty wizualne. Powoli odchodzi się od dawniej najpopularniejszych grzejników żebrowych, choć nadal pozostają praktyczną opcją dzięki możliwości dodawania i odejmowania liczby żeber. Ekonomiczne i praktyczne są również grzejniki drabinkowe, gdyż zużywają mniej wody i łatwo suszyć na nich ręczniki jako grzejniki łazienkowe. Producenci grzejników dostrzegają zmieniające się potrzeby klientów, jak i firm, dlatego stale poszerzają swoją ofertę i dążą do ulepszeń funkcjonalnych, jak i estetycznych.

Grzejniki ozdobne – nowoczesna forma piękna

Producenci grzejników na przestrzeni ostatnich lat doszli do wniosku, że grzejniki łazienkowe dekoracyjne czy grzejniki pokojowe oprócz swoich oczywistych funkcji muszą również być atrakcyjne wizualnie, w bogatej palecie wzorów do dopasowania do każdego wnętrza i zarazem uniwersalne. Producenci grzejników doszli do wniosku, że estetyka powinna iść w parze z wysoką jakością – grzejniki dekoracyjne to obecnie elementy, które służą nam przez wiele lat i pełnią rolę elementu designerskiego we wnętrzach. Powinny działać bez zarzutów długie lata, dodatkowo nie wychodząc z mody. Warto zatrudnić projektanta wnętrz, który znajdzie idealne grzejniki ozdobne dla charakteru naszych pomieszczeń, a o specyfikację techniczną dopytać doradców klienta Brem. Przykładami kreatywnych, przyciągających wzrok grzejników ozdobnych z oferty Brem są modele Eye, Il Dono Di Ra czy Zoom.

W trendach grzejników ozdobnych producenci grzejników proponują coraz odważniejsze kolory i kształty, zauważając większe zapotrzebowanie na awangardowe, oryginalne oraz nietypowe kształty grzejników ozdobnych – lubimy nowoczesne wnętrza i coraz mniej boimy się śmiałych rozwiązań.

Grzejniki łazienkowe – grzejniki ozdobne czy wieszak na ręczniki?

W modzie grzejnikowej powoli zaciera się podział na grzejniki łazienkowe i grzejniki pokojowe. Można przyjąć, że grzejniki pokojowe, które będą funkcjonalne w łazience i łatwo będzie można wysuszyć na nich ręczniki także mogą być grzejnikami łazienkowymi. W łazienkach najczęściej wykorzystywanym typem są grzejniki łazienkowe wodno-elektryczne, głównie, żeby zapobiec wilgoci poza sezonem grzewczym. Obecnie przestaje to już być zwykły kaloryfer żeberkowy, na który zarzucamy mokre ręczniki, ale grzejniki łazienkowe z łatwością pełnią rolę grzejników ozdobnych, wkomponowując się w charakterystykę i funkcjonalność łazienek. Co więcej, mogą nas zaskakiwać i wtopić się w otoczenie, przyjmując kształt lustra, półki czy rzeźby. Proponowane przez producenta grzejników Brem warianty grzejników łazienkowych to Ali, Herg-Ot czy Lamath.

Brem.pl – producent grzejników z duszą artysty

Na stronie producenta grzejników brem.pl znajdziemy bogatą gamę różnorodnych grzejników ozdobnych i grzejników łazienkowych, które są ekskluzywną ozdobą projektowaną przez artystów i architektów, dzięki czemu cechuje je dbałość o detale i wysoka jakość. Producent grzejników Brem rozumie potrzebę poprawy estetyki pomieszczeń, wobec czego stawia na solidność, rzetelność i ponadczasową elegancję. Oferuje przy tym szeroką paletę wzorów i kolorów do wyboru, aby trafić w gusta najbardziej wymagających Klientów i dopasować grzejniki do każdego wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą grzejników dekoracyjnych i grzejników łazienkowych producenta grzejników brem.pl.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment