Gdzie kupić rośliny do ogrodu?

O czym należy pamiętać kupując rośliny do ogrodu? Na pewno warto zwracać uwagę na cenę, ale i na jakość. Rośliny muszą się przyjąć i ładnie rosnąć przez wiele lat.

Szkółka roślin ozdobnych, market budowlany, sklep spożywczy, sklep ogrodniczy – to tylko niektóre miejsca, w których można obecnie spotkać rośliny do ogrodu. Widok kwiatów w marketach już nie jest dziwny dla nikogo. Planując aranżację ogrodu, trzeba zdecydować, gdzie dokonać zakupu roślin takich jak na przykład tuja szmaragd.

O czym pamiętać kupując rośliny do ogrodu?

Mało kto już pamięta, że całkiem nie tak dawno, w sklepach nie było takiej różnorodności. Jeżeli ktoś chciał kupić kwiaty cięte lub doniczkowe, to musiał wybrać się do kwiaciarni. Z kolei rośliny przeznaczone do ogrodu dostępne były tylko w sklepie ogrodniczym. Dziś się to bardzo pozmieniało i zarówno jedne, jak i drugie bez większego problemu można dostać niemal wszędzie – w okresie świątecznym świerk srebrzysty sprzedawany jest nawet na parkingach. Oferty sklepów i marketów kuszą przede wszystkim niskimi cenami. Jednak czy cena to najważniejszy aspekt takich zakupów? Czy rośliny pochodzące z marketu przyjmą się w ogrodzie i będą w nim rosły przez wiele lat? Nie jest to wcale takie pewne. Kupując rośliny do ogrodu, trzeba mieć przede wszystkim na względzie myślenie w dłuższym terminie, chyba że ktoś każdego roku chce sadzić nowe rośliny.

Czy sadzonki z marketu mają jakieś korzyści?

Zastanawiając się nad wyborem – szkółka roślin czy market budowlany – trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie plusy i minusy każdego rozwiązania. W przypadku sadzonek marketowych na ich korzyść przemawia zdecydowanie niska cena. Warto jednak mieć na uwadze, że rośliny, które można kupić bardzo tanio, przeważnie nie były zbytnio doglądane podczas uprawy. W takim przypadku stawia się przede wszystkim na ilość, a nie na jakość, na czym cierpią poszczególne rośliny. Decydując się na zakup roślin w markecie, warto to przemyśleć i zrobić ogólny rachunek zysków i strat. Co się będzie bardziej opłacało – jednorazowy większy wydatek na rośliny, które upiększą ogród przez kilka lat czy pozorne oszczędności skutkujące tym, że rośliny trzeba będzie często wymieniać.

Szkółka roślin ozdobnych – strzał w dziesiątkę

Każdy, kto chce, aby jego ogród pięknie wyglądał przez długie lata, powinien na poważnie rozważyć zakup roślin w szkółce. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Należy pamiętać między innymi, o tym że:

  • rośliny pochodzące ze szkółek są zdrowe,
  • można tam znaleźć niezwykle różnorodną ofertę,
  • rośliny w szkółce są właściwie pielęgnowane,
  • można liczyć na fachową pomoc sprzedawców.

To jedynie kilka zalet, dla których korzystanie ze szkółek roślinnych jest najlepszym rozwiązaniem. Osoby pracujące w szkółkach roślin dbają o to, aby rośliny były zdrowe, gdy tylko pojawi się jakaś choroba, jest ona natychmiast wyłapywana i niwelowana. Szkółka roślin ozdobnych posiada niezwykle różnorodną ofertę, dzięki której można znaleźć ciekawe propozycje zarówno do niewielkiego, jak i do bardzo dużego ogrodu, ponadto bardzo często oferowane są tam także różnorodne usługi ogrodnicze. Kolejna sprawa, to to, że rośliny w szkółce są odpowiednio pielęgnowane, dzięki czemu pięknie się prezentują. W razie wątpliwości, którą roślinę wybrać, można skorzystać z fachowego poradnictwa. Ciekawą ofertą różnorodnych roślin do ogrodu dysponuje między innymi Szkółka Sawanna https://www.sawanna.com.pl/. Oferta zawiera krzewy liściaste, iglaki, a także byliny. Sosna szczepiona pochodząca z tego regionu, to jedne z najpiękniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment