Pomysły na aranżacje ściany w biurze

Biuro jest miejscem przeznaczonym nie tylko dla pracowników – bardzo często odwiedzają je klienci, którzy swoją opinię na temat świadczonych usług wyciągają również na podstawie otoczenia, w jakim są przyjmowani. Estetycznie urządzone biuro to świadectwo skrupulatności danej firmy. Z tego względu warto zadbać nawet o najmniejsze detale, jak na przykład – zagospodarowanie ściennej przestrzeni.

Kolory ścian i dekoracje muszą być dopasowane do profilu firmy

Jest wiele teorii na temat tego, jakie kolory korzystnie oddziałują na wydajność pracowników. Opierając się na opiniach psychologów, dawniej często stawialiśmy na barwy ciepłe, jak żółć czy delikatny pomarańcz. Idąc jednak z duchem czasu, przestrzenie biurowe zaczęły przekształcać się w bardziej minimalistyczne wnętrza, w których królują kolory chłodne i stonowane, jak biel czy szarość.

Zastanawiając się nad tym, na jaki kolor przemalować ściany w biurze, przede wszystkim należy zastanowić się nad profilem naszej firmy oraz usługami, jakie świadczone są klientom. Szare ściany mogą wydać się nudne w agencji reklamowej, natomiast w biurze rachunkowym – zupełnie inaczej – wywołają wrażenie uporządkowanej, zadbanej przestrzeni.

Wieszane dekoracje również nie powinny znacząco odbiegać od stylistyki biura – kolorowy i zabawny plakat motywujący może sprawdzić się w siedzibie grafików, jednak najpewniej nie zostanie odebrany pozytywnie w kancelarii adwokackiej.

Spójrz okiem klienta na ścienne dekoracje

Gdy zdarzają się sytuacje, kiedy zapraszamy klienta do siedziby naszej firmy, musimy być przygotowani na to, że podświadomie oceni on przestrzeń, w jakiej zostanie przyjęty. Z tego względu powinien być on przyjmowany w miejscu, w którym poczuje się komfortowo. Panujące w miejscu spotkań warunki muszą być raczej neutralne. Warto zadbać o to, aby zawieszone dekoracje, jak plakaty, obrazy czy hasła motywujące nie uraziły klienta. Powinny być one estetyczne i zapewnić korzystną reprezentację firmy.

Pamiętajmy również, że nasz klient może zwracać uwagę na szczegóły. Z tego względu warto zdecydować się na oprawienie grafik i plakatów w eleganckie ramy, które będą prezentowały się na ścianie o wiele bardziej estetycznie i elegancko, niż gdybyśmy przykleili je taśmą.

Zawieś zdjęcia ważnych wydarzeń i pracowników

Warto pamiętać o tym, że firmę tworzą przede wszystkim pracownicy. To od nich ostatecznie zależy, czy firmie będzie się powodzić i jak zostanie ona odebrana. Z tego powodu warto uhonorować ich w jakiś sposób i na przykład zawiesić na ścianie zdjęcia wydarzeń mówiących o znacznym sukcesie firmy lub któregoś z jej pracowników. Takie drobne działanie spowoduje, że poczują się oni bardziej docenieni. Warto również zamieścić na ścianie zdjęcia z towarzyskich wydarzeń, w jakich brali udział pracownicy. Takie zdjęcie mogłoby zostać wydrukowane w powiększeniu (do oprawienia może przydać się tutaj antyrama na wymiar) i powieszone w przestrzeni pracowniczej.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment