Olej wosk czy lazura – sprawdź jak zabezpieczyć drewno

Wybór odpowiedniego impregnatu jest bardzo ważny. Jego rodzaj wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale również samą trwałość drewna. Sprawdź jaki rodzaj ochrony będzie najlepszy dla drewnianego blatu, podłogi czy tarasu oraz czym kierować się podczas wyboru powłoki ochronnej.

Każde drewno wraz z upływem czasu traci swoje pierwotne walory estetyczne. Oddziaływanie warunków zewnętrznych w postaci wilgoci, temperatury, promieniowania UV, wody, brudu, kurzu czy działań mechanicznych sprawia, że drewno starzeje się jeszcze szybciej. Niezabezpieczone drewno bardzo szybko może zacząć szarzeć, pękać i deformować się pod wpływem wilgoci czy nagłej zmiany temperatury. Temu wszystkiemu możemy oczywiście zapobiec, stosując odpowiednią impregnację, która zabezpieczy drewno przed zbyt szybkim starzeniem się.
Do wyboru mamy głównie oleje, woski, lazury oraz lakiery do drewna, które występują w wielu różnych wariantach dostosowanych do gatunku oraz przeznaczenia drewna. Bez najmniejszych problemów możemy wybrać odpowiedni impregnat do drewna na zewnątrz i wewnątrz budynków. Z łatwością też otrzymamy dedykowany środek do zabezpieczenia drewna liściastego, iglastego lub egzotycznego. Dostępność wielu wariantów oraz możliwość wyboru takich produktów jak olejo-wosk, który łączy w sobie najlepsze cechy dwóch niezwykle popularnych środków do impregnacji jak wosk i olej pozwala nam bardzo dokładnie dobrać powłokę ochronną do konkretnego typu oraz przeznaczenia drewna.

Wosk do drewna Osmo

Wosk to niezwykle popularny produkt do pielęgnacji oraz impregnacji drewna. Wosk powstaje z wykorzystaniem naturalnego wosku pszczelego, który jest dodatkowo wzbogacony o składniki wpływające na lepszy poziom zabezpieczenia drewna. Warstwa ochronna na bazie wosku nadaje drewnu delikatne satynowe wykończenie, które ma bardzo dobre właściwości hydrofobowe. Wosk do drewna bardzo dobrze nadaje się do zabezpieczenia powierzchni, które mogą być poddawane dużym obciążeniom i intensywnej eksploatacji.

Jaki wosk do drewna?

Szukając odpowiedniego wosku do drewna, warto zwrócić uwagę na jego skład, który odgrywa znaczącą rolę w trwałości oraz jakości nanoszonej warstwy ochronnej. Dobrej jakości wosk do drewna powinien posiadać w swoim składzie duży udział wosku pszczelego, który znakomicie chroni drewno przed wilgocią. Ważne by zakupiony przez nas wosk był dedykowany do konkretnego rodzaju drewna oraz zapewniał kompleksową ochronę. W ofercie producenta wosków do drewna Osmo znajdziemy wiele dedykowanych produktów takich jak:
• wosk do drewna na zewnątrz i wewnątrz budynku,
• Wosk dekoracyjny,
• Wosk twardy olejny,
• Wosk do egzotyków,
• Wosk do surowego drewna.

Olej do drewna Osmo

Olej do drewna to naturalny i w pełni ekologiczny produkt, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W jego składzie znajdziemy głównie naturalny olej lniany, słonecznikowy lub sojowy, który został pozbawiony frakcji białek. Olej do drewna w swoim składzie bardzo często zawiera również dodatki w postaci barwników, żywicy czy parafiny.
Olej do drewna jako środek do impregnacji, wyróżnia się na tle wosków czy lakierów tym, że wnika w głębsze struktury drewna. Pozwala to kompleksowo zabezpieczyć zewnętrzną warstwę drewna na wszystkich płaszczyznach, nie tworząc przy okazji sztucznej warstwy ochronnej, jak ma to miejsce w przypadku lakierowania. Wybór oleju do drewna jako środka zabezpieczającego to przede wszystkim ekologiczny i skuteczny sposób ochrony drewnianych powierzchni, który podkreśla naturalne piękno.

Olej Osmo do blatów
olej-osmo-do-blatow

Jaki olej do drewna?

Wybór odpowiedniego oleju do drewna jest niezwykle ważny. To, co odróżnia bardzo dobrej jakości oleje do drewna, od produktów niższej jakości to przede wszystkim skład. Profesjonalne oleje do drewna w swoim składzie posiadają głównie olej lniany, którego często nie spotkamy w tańszych produktach. Olej lniany bardzo dobrze chroni drewnianą powierzchnię i pozwala zachować jej piękny i naturalny wygląd przez wiele lat. Szukając produktów na bazie olejów, warto zapoznać się z ofertą firmy Osmo, która oferuje wiele dedykowanych olejów do drewna.

Lazura do drewna HK-Lasur

Lazura do drewna to impregnat na bazie żywicy, zalecany do ochrony drewnianych powierzchni, które znajdują się na zewnątrz budynków i są narażone na działanie promieniowania UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, glony, pleśnie i grzyby. Warstwa ochronna lazury tworzy na drewnianej powierzchni elastyczną powłokę, która tak jak drewno rozszerza cię i kurczy pod wpływem działania dodatnich i ujemnych temperatur. Nowoczesna lazura do drewna HK-Lasur od Remmers to obecnie kompleksowy impregnat, który nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów przed nałożeniem samej lazury. Wybierając lazurę HK-Lasur otrzymujemy produkt 3w1, który zawiera dodatkowo powłokę gruntującą oraz impregnat chroniący drewno przed sinizną.

Bez względu na to, czy chcemy zabezpieczyć drewno z wykorzystaniem lazury, oleju lub wosku, warto wybrać produkty, które zagwarantują nam doskonałą ochronę przez długi czas. W przypadku zabezpieczenia drewna warto wybrać ofertę firmy Osmo i Remmers, które są niezwykle chętnie wybierane przez stolarzy i osoby zajmujące się profesjonalnym zabezpieczeniem drewnianych powierzchni. Jeśli potrzebujesz oleju, wosku lub lazury do drewna sprawdź koniecznie sklep internetowy mbksklep.pl, w którym znajdziesz kilkaset produktów do ochrony drewna w bardzo dobrej cenie.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment