Pomysł na urządzenie trawnika

Trawa z rolki to ekologiczne i proste w pielęgnacji rozwiązanie o szerokim zastosowaniu. Może nam się kojarzyć głównie z boiskiem sportowym, jednak jej wykorzystanie zależy obecnie w głównej mierze od naszej kreatywności. W łatwy i tani sposób możemy zmienić aranżację wnętrz czy wygląd balkonu, tarasu oraz ogrodu i zamienić je w przyjemne i relaksujące zakątki. Co więcej, zielenią trawy z rolki od dystrybutora sztucznej trawy możemy cieszyć się przez cały rok! Jakie są pomysły na wykorzystanie takiej dekoracyjnej trawy z rolki?

Dystrybutor sztucznej trawy podpowiada, jak wykorzystać trawę z rolki

  • Obiekty sportowe

Jednym z bardziej popularnych i sprawdzonych miejsc na wykorzystanie trawy z rolki od dystrybutora sztucznej trawy są obiekty sportowe. Od lat wykorzystuje się ją na boiskach piłki nożnej, boiskach do hokeja na trawie, boiskach siatkówki czy kortach tenisowych oraz polach golfowych. Jest miękka i może amortyzować upadki z niewielkiej wysokości, a dodatkowo będzie świetnie wyglądać podczas meczów w każdych warunkach atmosferycznych.

  • Siłownie

Coraz częściej można spotkać sztuczną trawę dekoracyjną na siłowniach. Świetnie wkomponowuje się w nowoczesne wnętrza obecnych siłowni i ożywia pomieszczenie pełne metalowych sprzętów, przy czym uprzyjemnia ćwiczenia. Zieleń potrzebna jest szczególnie w betonowych wnętrzach.

  • Hotele

Trawę z rolki chętnie wykorzystuje się przy aranżacji wnętrz w hotelach, gdzie trawa dekoracyjna wkomponowuje się w przytulne lobby czy jadalnię, gdzie tworzy ekologiczny, egzotyczny klimat, polepsza samopoczucie i poprawia apetyt, a co najważniejsze uatrakcyjnia pobyt.

  • Balkon

Większość z nas przyzwyczaiła się do widoku pustych, szarych, betonowych balkonów, służących jedynie do suszenia prania latem. Jednak nasza mentalność i kreatywność ulega stopniowo zmianie i chętnie gospodarujemy estetyczną przestrzeń również na balkonach. Trawa z rolki od dystrybutora sztucznej trawy to idealne rozwiązanie na balkon – pozwala na dodanie odrobiny zieleni tam, gdzie naturalna trawa nie byłaby możliwa. Tworzymy swój mały, przytulny, zielony kącik, przydatny zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy własnego ogródka.

  • Ogród

W ogrodzie jest możliwie posiadanie naturalnej trawy, jednak nie wszyscy mają czas na jej pielęgnację lub ziemia w tym miejscu nie jest odpowiednia. Zawsze jednak doskonale sprawdzi się trawa z rolki od dystrybutora sztucznej trawy. Można ją użyć do wszystkich kształtów i zaokrągleń terenu, a także wykorzystać fragmenty do wypełnienia ubytków naturalnej trawy.

Trawa dekoracyjna – łatwe układanie sztucznej trawy

Niewątpliwymi zaletami sztucznej trawy są bezobsługowość, łatwość instalacji, minimalny czas potrzebny na pielęgnację sztucznego trawnika czy jednorazowy tylko koszt podczas zakładania. Szczególnie istotnym aspektem jest tu zwłaszcza szybkie i proste układanie sztucznej trawy. Należy przy instalacji sztucznego trawnika pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i utwardzeniu podłoża, układaniu trawnika włóknami zwróconymi w jednym kierunku i ostrożnemu cięciu, aby nie uszkodzić linii splotów. Warto być też ostrożnym przy łączeniu rolek trawy, aby fragmenty nie były widoczne. Później estetycznie docinamy brzegi trawy, szczotkujemy trawę z rolki w kierunku przeciwnym do ułożenia włókien i gotowe.

Zapoznaj się z ofertą modeli trawy z rolki od dystrybutora sztucznej trawy na trawa-krajobrazowa.pl, wybierz wysokość, miękkość i kolor odpowiedni dla swoich oczekiwań i ciesz się kojącą zielenią trawnika dekoracyjnego.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment