Oświetlenie schodowe – musisz przez to przejść i wybrać właściwie

Jak dobrze oświetlić schody i klatkę schodową? Wbrew pozorom, jest to dość trudne wyzwanie, gdyż zwykłe lampy sufitowe czy boczne plafony nie sprawdzą się w stu procentach. Warto więc szukać wśród nowych technologii, zwłaszcza w systemach oświetlenia ledowego. Umożliwiają one dokładne oświetlenie całych schodów, bez pozostawiania zacienionych powierzchni.

Kompletne zestawy do oświetlenia schodów to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu bardzo szybko i sprawnie można doświetlić całą klatkę schodową. W skład takich zestawów wchodzą taśmy LED o określonej szerokości, zasilacze, inteligentne sterowniki oraz czujniki ruchu i zmierzchu. Zestawy dostępne są w wielu wersjach do wyboru, co pozwala na idealne dopasowanie elementów zestawu do szerokości schodów oraz do liczby stopni. Dzięki temu każdy stopień będzie oświetlony w taki sam sposób, co byłoby trudne do uzyskania przy wykorzystaniu tradycyjnych źródeł światła.

Nowoczesne zestawy LED do oświetlania schodów do produkty wysokiej jakości, wykonane ze sprawdzonych, solidnych komponentów. Są bardzo proste w montażu i dostępne wraz ze wszystkimi akcesoriami, które ułatwiają ich instalację. Nawet osoba, która niezbyt zna się na oświetleniu, jest w stanie wykonać prawidłowy montaż. Gotowy, zamontowany zestaw można przy wykorzystaniu sterownika zaprogramować na wiele sposobów. Czujniki ruchu i zmierzchu gwarantują, że światło będzie włączać się samoistnie przy zmniejszającej się ilości światła naturalnego oraz wtedy, gdy któryś z użytkowników będzie chciał wejść na schody. Ledowe oświetlenie klatki schodowej zwiększa jej funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania, ma też duży wpływ na jej klimat i aranżację wnętrza. Światło pozwala bowiem na efektowną dekorację przestrzeni. Dużą zaletą oświetlenia typu LED jest również ogromna energooszczędność – taśmy LED pobierają niewiele energii z sieci elektrycznej. Można więc oświetlić dużą klatkę schodową nie tylko efektownie, ale również stosunkowo niskim kosztem.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment