O czym należy pamiętać przy zakupie profesjonalnej przecinarki do glazury?

Generalny remont kuchni lub łazienki prawie zawsze zakłada wymianę lub położenie kafli. O ile proces ten nie sprawia dużych problemów w przypadku prostokątnych i dużych pomieszczeń, wszystko staje się o wiele bardziej skomplikowane przy remoncie ścian o nieregularnej linii. Przyczyny krzywizn mogą być różne np. związane z lokalizacją pionu wentylacyjnego. Sytuacja taka wymaga często samodzielnego wycięcia niewielkich, idealnie dopasowanych kawałków płytek. Jakimi parametrami powinna odznaczać się przecinarka do glazury, aby wykonać precyzyjne wykrojenie kafelków?

Dlaczego warto zainwestować w precyzyjne przecinarki do glazury?

Wielu majsterkowiczów rozważa zakup profesjonalnej i precyzyjnej przecinarki do glazury. Oczywiście, w niektórych przypadkach, wątpliwości są mocno uzasadnione– jeśli prace mają polegać wyłącznie na docinaniu kafelków pod kątem prostym, zadanie staje się o wiele łatwiejsze. Niestety, takiego komfortu bardzo często nie posiadają profesjonalni glazurnicy, którzy muszą mierzyć się z realizacją skomplikowanych projektów. Zaawansowane prace remontowe nierzadko zupełnie nie przypominają prostych prac remontowych, wykonywanych w obrębie własnych czterech ścian.

Jakimi cechami powinna zatem odznaczać się wysokiej jakości przecinarka do glazury? Niezwykle ważnym kryterium jest jej uniwersalność. Aby móc spełniać swoje zadanie niezależnie od dostarczonych materiałów, powinna być w stanie przecinać płytki o różnej grubości bez konieczności dodatkowej regulacji. Jeśli projekt ułożenia płytek zakłada obecność punktów stykowych, bardzo pomocne okaże się również obecność obrotowego ramienia pomiaru, które podpiera płytkę. Powinno ono obracać się w obydwóch kierunkach względem środka linii cięcia, dzięki czemu możliwe będzie cięcie kafelków pod kątem 45° (dzięki czemu mogą być one połączone ukośnie). Nie mniej ważna jest prostota montażu i demontażu oraz kompaktowe wymiary, dzięki czemu maszyna będzie łatwiejsza w transporcie.

Sigma Italia – przecinarka do glazury dla zawodowców

Powyższe kryteria spełniają przecinarki do płytek włoskiej firmy Sigma, która specjalizuje się produkcji wytrzymałych i bardzo precyzyjnych maszyn. Produkty z serii Sigma Italia charakteryzują się solidną konstrukcją, wyposażoną w wytrzymałe łożysko prowadzące, które gwarantuje precyzję cięcia za każdym podejściem. Wygoda użytkowania jest również zasługą ergonomicznego uchwytu, dzięki którym każde cięcie przebiega pewnie i bezawaryjnie.

Produkty Sigma Italia bardzo dobrze sprawdzają się również w pracach, w których szczególnie ważna jest możliwość szybkiej regulacji kąta cięcia – przecinarki Sigma wyposażona została w specjalny system, dzięki którym może on zostać błyskawicznie zmieniony co 10°. Ustalony kąt można zablokować przy pomocy intuicyjnego mechanizmu.

Już dziś zapoznaj się z produktami z rodziny Sigma Italia w sklepie Milabud.pl. Maszyny te występują w wielu konfiguracjach, które różnią się m.in. maksymalnymi rozmiarami przycinanych płytek. Zaufaj doświadczeniu zadowolonych glazurników i postaw na sprawdzoną i pewną markę.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment