Nowoczesne kuchnie na wymiar – co powinieneś o nich wiedzieć?

Nowoczesne kuchnie na wymiar - co powinieneś o nich wiedzieć?

Kuchnia to serce domu – mówi się, że to w niej, zaraz po sypialni, spędzamy najwięcej czasu. Musi być ustawna, wygodna i estetyczna, aby chwile, gdy przygotowujemy posiłki, były czystą przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. Nowoczesne kuchnie na wymiar są całkowicie dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. 

Postaw na funkcjonalność

Zamówienie mebli kuchennych na wymiar zazwyczaj jest podyktowane koniecznością wykorzystania dostępnej przestrzeni, co ogromnie wpływa na ergonomię każdej kuchni. Mówi się, że to pomieszczenie nigdy nie może za duże, zawsze mogłoby być większe, dlatego tak ważne jest, aby meble współgrały we wnętrzu i wypełniały przestrzeń kuchni. Jeszcze niedawno kuchnie projektowano w taki sposób, by były odgrodzone od reszty mieszkania. Dziś popularny jest trend, by współczesna kuchnia była integralną jego częścią.

Inspiracją do stworzenia nowoczesnego pomieszczenia mogą być projekty, w których główną rolę odgrywa drewno. Ma ono zastosowanie zarówno przy ścianach białych, czarnych i w odcieniach szarości. Meble mogą mieć prostą formę, połączoną odpowiednio z nowoczesnym designem, co zagwarantuje prostotę i przestrzenność kuchni. Spójna kolorystyka stworzy wrażenie sterylnej czystości, w której nawet okap może być elementem dekoracyjnym. 

Estetyka także jest ważna

Nowoczesne kuchnie na wymiar mają na celu ułatwienie pracy i zapewnienie komfortu korzystania z nich przez długie lata. Nie mniej wygląd mebli kuchennych także jest ważny. Na rynku aranżacji wnętrz jest w tym temacie wiele nowości. Szczególną uwagę zwracają meble w jasnych kolorach. Białe kuchnie i blaty z litego drewna wydają się na pierwszy rzut oka trudne w czyszczeniu –  na tym kolorze szybko widać wszelkiego rodzaju plamy. Jednak jest wręcz przeciwnie – nowoczesne meble kuchenne wykonane są z najwyższej jakości materiałów i zawierają fronty szafek laminowane na wysoki połysk, które są odporne na zarysowania. Czyszczenie frontów takiej szafki jest niezwykle proste – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Kuchnia w stylu nowoczesnym składa się z dużej liczby szafek. Liczne półki, szuflady z cichym domykiem i kosze typu cargo, które zostały zaprojektowane w sposób przemyślany, są przeznaczone dla osób, dla których ważna jest zarówno elegancja, jak i dbałość o wygodę. 

Sięgnij na wzornictwo pełne nowoczesności. Zajrzyj na stronę villaproject.pl i przekonaj się, że jesteś o krok od wymarzonej kuchni, w której meble są funkcjonalne i stworzone na wymiar według Twojego gustu. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment