Dlaczego warto wybrać nowoczesne fototapety na wymiar?

Dlaczego warto wybrać nowoczesne fototapety na wymiar?

Zależy Ci na oryginalnym i estetycznym wykończeniu wnętrza? Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci wykończyć ściany w trwały i maksymalnie stabilny wizualnie sposób? Chcesz, aby Twoje ściany były… w 100% Twoje? Postaw na fototapety na wymiar! To produkt, który tworzony jest na zamówienie, a co za tym idzie – możesz go dowolnie spersonalizować i optymalnie dopasować do indywidualnych potrzeb, wnętrza i rozmiarów ściany lub ścian. Jak robione są nowoczesne fototapety na wymiar? Na co zwrócić uwagę zamawiając produkt z tej kategorii i dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj wykończenia ścian?

Nowoczesna fototapeta na wymiar – co to jest i jak powstaje?

Najprościej rzecz ujmując – fototapeta to tapeta, na której nadrukowuje się zdjęcie lub grafikę. Jakość tego produktu i jego finalny wygląd w znacznej mierze zależą od materiałów i technologii, które stosuje wybrany przez Ciebie producent fototapet. Najlepsi przedstawiciele branży oferują fototapety wykonane na papierze lateksowym i zadrukowane na ploterach drukujących UV. Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Papier lateksowy – baza nowoczesnych fototapet

Papier lateksowy jest gwarancją perfekcyjnego odwzorowania projektu, z doskonałą ekspozycją wszystkich kolorów i odcieni oraz świetnie oddanymi nawet najdrobniejszymi detalami. Fototapety wykonane na papierze lateksowym są ponadto zdecydowanie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż fototapety papierowe. W celu zapewnienia im najwyższych walorów użytkowych – fototapety wykańcza się warstwą ochronnego laminatu. Mogą być montowane na suche i zagruntowane ściany, ale ich powierzchnia nie musi być idealnie równa – fototapeta na papierze lateksowym zniweluje widoczność niewielkich nierówności, wypukłości i rys. 

Dlaczego warto wybrać nowoczesne fototapety na wymiar?

Technologia druku UV – fototapety zadrukowane w jakości HD

Druk UV to jedna z najnowocześniejszych technologii druku cyfrowego. Nadruki na fototapetach wykonywane są za pomocą ploterów rolowych, w których papier lateksowy do druku podawany jest ze specjalnego wałka. Nadruki powstają poprzez napylenie na powierzchnię materiału specjalnych farb polimerowych, które są dodatkowo utrwalane za pomocą światła ultrafioletowego. Technologia umożliwia wykonywanie wydruków w jakości fotograficznej, w maksymalnie szerokiej palecie kolorów. Dzięki temu Twoja fototapeta może przedstawiać absolutnie każde zdjęciem, grafikę czy ilustrację. 

Fototapety w dowolnym kształcie i rozmiarze

Fototapeta na wymiar może mieć dowolny kształt i rozmiar, dzięki czemu produkt będzie idealnie dopasowany do kształtu i wielkości ściany. Możliwe jest zamówienie fototapety m.in. na ściany skośne, ściany zakończone łukami czy ściany obłe. W większości przypadków fototapety drukowane są w pasach (tzw. brytach). Wybierając producenta, u którego zamówisz fototapetę, sprawdź, czy oferuje druk na styk. To tzw. druk od brzegu do brzegu – bez uciążliwych i nieestetycznych marginesów, które obniżałyby walory estetyczne wykończenia. 

Projekt fototapety na wymiar

Fototapety na wymiar to produkty, które zamawiający może zaprojektować od podstaw! Twoja fototapeta może więc uwzględniać nie tylko rozmiar i kształt ściany, ale również wszystkie elementy instalacyjne znajdujące się na powierzchni przeznaczonej do oklejenia (np. kontakty i włączniki światła) oraz ewentualne meble, które stoją na tle ściany lub są do niej przytwierdzone. Zamówienie fototapety na wymiar daje Ci również możliwość optymalnego umiejscowienia wybranego zdjęcia lub grafiki – w taki sposób, by żaden istotny element nadruku nie znajdował się choćby w miejscu… włącznika światła. 

Dokładność pomiaru ma znaczenie

Kluczem do perfekcyjnego dopasowania fototapety na wymiar jest… dokładny pomiar! To od niego w znacznej mierze zależy finalny efekt wizualny! Z dokładnym pomiarem prostych ścian w standardowych kształtach i rozmiarach z pewnością sobie poradzisz samodzielnie. Jeżeli jednak planujesz zamówienie fototapety na ścianę o nieregularnym kształcie lub ściany w rozmiarze XXL – dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy fachowców. Wybierając producenta fototapet sprawdź, czy w jego ofercie znajduje się kompleksowa usługa, w ramach których możesz zlecić wykonanie dokładnego pomiaru, wydruk fototapety oraz jej profesjonalny montaż. 

Dlaczego warto wybrać nowoczesne fototapety na wymiar?

Podsumowanie 

Fototapeta na wymiar to produkt w 100% spersonalizowany, wykonany na Twoje zamówienie i w oparciu o Twój projekt. Daje Ci to możliwość zaaranżowania dowolnej ściany – w każdym kształcie i rozmiarze. Sięgając po fototapety na wymiar możesz zaplanować wykończenie m.in. ścian skośnych, ścian z łukami czy ścian obłych, a także ścian w rozmiarze XXL. Nowoczesne fototapety wyróżniają się doskonałą jakością, za którą odpowiada papier lateksowy i technologia druku UV oraz trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zamów fototapetę na wymiar i ciesz się spektakularnym efektem wizualnym! 

Za pomoc w napisaniu tekstu dziękujemy Panu Marcinowi Krakowiakowi, współwłaścicielowi marki D-POS, która oferuje swoim klientom m.in. najwyższej jakości nowoczesne fototapety na wymiar. W D-POS możesz zamówić dowolnie spersonalizowaną fototapetę do każdego pomieszczenia w domu lub obiekcie komercyjnym. Dowiedz się więcej o fototapetach na wymiar – https://www.d-pos.pl/fototapety/.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment