Nowe okna – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Zamierzasz wymienić okna na nowe? To dobra decyzja, ponieważ nowoczesna stolarka okienna będzie nie tylko ładniejsza, ale również dzięki lepszym parametrom izolacyjnym może skuteczniej izolować dom. Na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie? W salonach oferujących okna można znaleźć obecnie szeroką gamę produktów od wielu marek. Wobec tego wiele osób zadaje sobie pytanie – jakie okna kupić? Pod uwagę warto wziąć wtedy kilka kluczowych kwestii, by inwestycja była udana.

Nowa stolarka okienna – materiał

W pierwszej kolejności przy zakupie nowych okien warto zwrócić uwagę na materiał, z którego będą one wykonane. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są okna jak:

  • okna PCV – plastikowe
  • okna drewniane
  • okna aluminiowe
  • okna drewniano-aluminiowe

Najtańszą opcją z powyższych są okna plastikowe. Więcej trzeba będzie zapłacić za okna wykonane z drewna i z aluminium – są one polecane w przypadku większych przeszkleń. Wobec tego warto zapoznać się z różnymi wycenami dla konkretnych typów materiałów.

Nowe okna do domu – termoizolacja

Bardzo ważną kwestią przy zakupie stolarki okiennej jest jej termoizolacja. Zamontowanie nowych okien bardzo często pozwala na zredukowanie zapotrzebowania budynku na energię, a dzięki temu zredukowanie rachunków za ogrzewanie. Aby kupić dobre okna, które będą ciepłe, a przez to także energooszczędne, warto zwrócić uwagę na ich współczynnik Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła okna. Im będzie on niższy, tym okna będą cieplejsze. Co ciekawe, w niektórych oknach o większej liczbie komór współczynnik Uw jest niższy niż przy tych, które mają ich mniej. Zatem zamiast kierowania się opisami reklamowymi, najlepiej zwracać uwagę na dane techniczne dostarczone przez producenta.

Okna do domu jednorodzinnego – estetyka

Przy zakupie nowych okien warto także zwrócić uwagę na ich wygląd. Najtańszą opcją będą białe okna plastikowe, ale warto wskazać, że okna mogą być też estetycznym dodatkiem we wnętrzu, dlatego można wybrać je w innym kolorze. Aby osiągnąć efekt przytulnego wnętrza, warto zdecydować się na okna drewniane albo drewnopodobne – plastikowe albo aluminiowe. Inna propozycja to modne teraz okna w oprawach w kolorach szarych i czarnych, które świetnie wpisują się w przestrzenie w stylu loft, boho, skandynawskie. Oczywiście, to tylko kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowych okien, ponieważ tak naprawdę jest ich znacznie więcej. Najlepiej zatem udać się do dobrego salonu oferującego okna Bielsko Biała – artroll.pl/oferta/okna lub w innym mieście, aby tam zapoznać się z dostępnymi produktami i skorzystać z fachowej porady.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment