Osuszanie posadzek po zalaniu, powodzi. Na czym polega?

Po zalaniu albo powodzi dochodzi do wsiąkania nadmiaru wilgoci w materiały budowlane. W efekcie prowadzi do to ich zniszczenia, a podwyższony poziom wilgotności sprzyja namnażaniu się grzybów i pleśni. Aby zapobiegać takim negatywnym efektom, prowadzi się profesjonalne osuszanie.

Osuszanie posadzek – kiedy jest konieczne?

Podczas zalania i powodzi najczęściej problemem jest nadmierne zawilgocenie posadzek, czyli powierzchni, na której osadza się woda. Często jest ona w całości zanurzona, co powoduje, że woda wnika wtedy głęboko w materiały, powodując ich zniszczenie. Aby korzystać z budynku po zalaniu albo po powodzi, nie wystarczy tylko wypompować wodę. Konieczne jest także profesjonalne osuszanie, w tym także  – https://aquapro.com.pl/osuszanie-warstw-izolacyjnych/ które ma na celu usunięcie nadmiaru wilgoci, jaki wniknął w materiały budowlane. Pominięcie tego właśnie kroku może mieć poważne konsekwencje, czyli spowodować nie tylko naruszenie konstrukcji budynku, ale również sprzyjać stałemu pojawianiu się pleśni i alg na nawierzchniach. Stąd też sama dezynfekcja nie jest wystarczająca.

Na czym polega osuszanie posadzek?

Profesjonalne osuszanie posadzek to usługa prowadzona na bazie specjalistycznych maszyn, kore błyskawicznie odbierają wilgoć z powietrza, a także wspomagają wyprowadzanie jej z materiałów budowlanych. W rezultacie może ona powrócić do właściwego poziomu. Najczęściej osuszanie posadzek prowadzone jest z wykorzystaniem osuszaczy kondensacyjnych. To urządzenia, które mogą pracować w niemalże każdych warunkach – zarówno w ciągu lata, jak i zimą. Do ich używania nie ma potrzeby otwierania okien i drzwi, aby wprowadzić wilgoć na zewnątrz, ponieważ poprzez zjawisko kondensacji jest ona gromadzona przez osuszacz kondensacyjny. W efekcie wystarczy ją po prostu wylać. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów stosuje się wentylatory, które wspomagają cyrkulację powietrza. W efekcie dociera ono skutecznie z zawilgoconych miejsc do osuszacza kondensacyjnego.

Komu zlecić osuszanie budynku po zalaniu, powodzi?

Gdy konieczne jest osuszanie posadzek, ścian, izolacji czy fundamentów, najlepiej zdecydować się na pomoc firmy, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i będzie mogła zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę – o wykonania specjalistycznego osuszania aż do czynności dezynfekcyjnych, na przykład przez ozonowanie pomieszczenia. Skorzystanie z profesjonalnej obsługi to pewność, że prace będą wykonane fachowo, a dzięki temu budynek będzie bezpieczny. Adresy firm można wyszukać już teraz online, aby od razu się z nimi skontaktować i zamówić obsługę.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment