Niebanalny sposób na dekorację ścian i sufitów w Twoim domu czyli jak zamontować lamele?

Niebanalny sposób na dekorację ścian i sufitów w Twoim domu czyli jak zamontować lamele?

Każdy chce, by jego mieszkanie prezentowało się w sposób piękny i nowoczesny. Wiele osób chce nadążyć za aktualnymi trendami w branży wnętrzarskiej. W ostatnim czasie hitem są lamele drewniane. Za ich pomocą można odmienić wygląd każdego sufitu. Lamelami można przyozdobić ścianę. Taka metamorfoza wyróżni każde wnętrze. Panele występują w różnych wariantach kolorystycznych. Sprawdź, jak zamontować lamele.

1. Dlaczego warto zamontować lamele w swoim domu?

2. Jak zamontować lamele? Czy montaż lameli jest skomplikowany?

3. Klej montażowy- który wybrać?

Panele na ścianę w zasadzie od dawna były modne, przy czym wcześniej do ich produkcji wykorzystywane były inne materiały. Nowoczesne panele ścienne są wykonane z drewna (na przykład z drewna dębowego). Drewno w postaci lameli to rarytas dla wielbicieli unikalnych wnętrz. Drewniany lamel pozwala na kreowanie niepowtarzalnych dekoracji na ścianie czy na suficie. Świat drewnianych lameli możesz poznać na stronie https://4wall.pl/181_lamele.

Dlaczego warto zamontować lamele w swoim domu?

Niebanalny sposób na dekorację ścian i sufitów w Twoim domu czyli jak zamontować lamele?

Panele lamelowe bez wątpienia są kreatywnym sposobem na dekorowanie wnętrz. Montaż lameli może być dokonany na wybranej części ściany lub sufitu. Można nimi również udekorować ściany działowe. Doskonale sprawdzą się w kuchni, gdyż lamele drewniane są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników. Bez problemu można pozbywać się tłustych plam, które pojawią się na drewnie podczas przygotowywania posiłków. Zalety lameli sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się ich zastosowaniem. Czy już wybraliście miejsce montażu lameli?

Jak zamontować lamele i listwy ozdobne? Czy montaż lameli jest skomplikowany?

Niebanalny sposób na dekorację ścian i sufitów w Twoim domu czyli jak zamontować lamele?

Przede wszystkim trzeba zdecydować się na miejsce montażu oraz rodzaj drewna (na przykład dąb wotan lub dąb naturalny). Montażu można dokonać samodzielnie dzięki instrukcji umieszczonej na stronie https://www.youtube.com/watch?v=ag_E_VQC0Ro. Można też skorzystać z usług fachowców, dla których lamele nie stanowią żadnych tajemnic, a powierzchnia domu nie stanowi większego wyzwania. 

Proces montażu w przypadku chęci jego samodzielnego wykonania nie jest skomplikowany. Montaż poprzez przykręcenie lameli wymaga precyzji. Cierpliwość podczas montażu sprawia, że dość szybko ozdobioną płytę z lamelami, które mają odpowiednią długość (listwę można przyciąć), będzie można podziwiać jako główną dekoracją wnętrza. Bardzo ważny jest pion — sprawdź pion przy pomocy poziomicy, gdyż montaż pierwszego lamela rzutuje na efekt ostateczny. Do montażu paneli nie trzeba wiercenia. Jeśli chodzi o lamele drewniane i ich montaż, na te potrzeby używamy kleju montażowego.

Klej montażowy- który wybrać?

Panele wymagają zastosowania odpowiedniego kleju montażowego, który jest rekomendowany przez producenta. Klej do montażu lameli można zamówić razem z lamelami. Nakładamy klej na listwę wykończeniową, ale na początek wyznaczamy miejsce montażu. Chodzi o to, by listwy montażowe były umieszczone w konkretnie wybranym miejscu, co pozwoli na unikniecie sytuacji typu zmiana położenia listwy wykończeniowej. Montujemy ozdobioną płytę bezpośrednio na ścianę, dlatego korzystniej jest stosować polecany w sklepie klej. 

Jeśli nakładamy klej w miejscu, którego nie jesteśmy pewni, to najpierw, zamiast montażu można poprosić, by ktoś przytrzymał panel. By zaoszczędzić sobie czasu, ustalamy pion w wyznaczonych wcześniej miejscach, gdzie panel faktycznie ma być dekoracją. Przytwierdzamy lamele, pamiętając, że montaż pierwszego lamela rzutuje na całość. 

Montaż za pomocą kleju bezpośrednio na ścianę może być prosty. Nałóż klej zgodnie z instrukcją. Zadbaj o równoległe położenie produktu. Najlepszy efekt wizualny jest, gdy przytwierdzamy listwy ozdobne i przykręcamy lamele w odpowiednich odstępach.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment