Napędy do bram garażowych – jaki model jest najlepszy?

Brama garażowa z napędem to niezwykle wygodne rozwiązanie: dzięki niemu nie trzeba wysiadać z auta w śniegu czy deszczu, żeby móc wjechać do garażu. Jaki model napędu do bramy garażowej będzie najlepszy?

Jaki napęd do bramy garażowej?

Najlepszym pomysłem jest zakup napędu z bramą garażową, jednak przy budowie domu bramy instaluje się na końcu – zwykle wtedy finanse są już mocno nadszarpnięte, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby najpierw kupić bramę, a później dokupić do niej napęd. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, powinieneś poświęcić napędowi dużo uwagi – mówi ekspert z serwisu novoferm.pl, oferującego między innymi właśnie napędy i automatykę do bram: https://www.novoferm.pl/automatyka-i-napedy-do-bram/. – Napęd musi nie tylko utrzymać ciężar bramy, ale również bezwzględnie musi pasować i do jej typu, i do jej wielkości.

Zanim zakupisz napęd do bramy garażowej, zwróć uwagę na siłę ciągnięcia i pchania – ważne jest, żeby napęd był w stanie udźwignąć ciężar bramy. Im większa moc napędu, tym cięższą bramę będzie mógł obsługiwać. Przykładowo napędy o sile 400 N przeznaczone są wyłącznie do małych i lekkich bram. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy wózek jest poruszany przy pomocy paska zębatego czy łańcucha – od tego będzie zależał sposób konserwacji napędu i sposób jego montażu. Oprócz tego zwykle bramy garażowe otwierają się w przeciągu 30 sekund, jednak im większa prędkość przesuwu, tym brama szybciej się otwiera (standardowa prędkość to 12 cm/s) – na to też powinieneś zwrócić uwagę, zanim kupisz napęd.

Nie tylko wielkość i ciężar bramy są ważne, jeżeli chodzi o dobór napędu. Do bram segmentowych górnych np. pasują co prawda wszystkie rodzaje napędów, jednak przy bramach segmentowych bocznych konieczny jest montaż nad nadprożem otworu lub na ścianie bocznej. Tego typu mechanizmy są także inaczej skonstruowane, niż np. mechanizmy do bram rozwieralnej.

Nowoczesne napędy do bram

Coraz częściej można spotkać napędy, których mechanizm jest uruchamiany przy pomocy pilota. Napędy Novoferm są pod tym względem niezwykle funkcjonalne i różnorodne – nie tylko można je dopasować do różnych rodzajów bram, ale są także wyposażone w funkcję oszczędzania energii. Dodatkowo można sterować napędem przez specjalną aplikację mobilną, a także mają one zwiększoną siłę naciągu, dlatego nadają się również do cięższych bram.

Przed zakupem zwróć uwagę na rodzaj, wielkość i ciężar bramy. To właśnie na tej podstawie będziesz w stanie dobrać najlepszy dla siebie napęd. Jeżeli nie jesteś pewny, czy poradzisz sobie z wyborem napędu, zapisz te informacje – są one niezbędne i pomogą sprzedawcy dobrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Możesz także przeczytać

5 Thoughts to “Napędy do bram garażowych – jaki model jest najlepszy?”

 1. Lucyna

  Duża wygoda – zamykana automatycznie brama, choć jestem tradycjonalistką i zamykam ręcznie

 2. Karina

  Automatyczna brama garażowa to duża wygoda zwłaszcza w deszczu 🙂

 3. Karina

  Automatyczna brama garażowa przydaje się w deszczu

 4. Gosia

  A co zrobić jak się nie ma miejsca na automatykę bramy garażowej?

 5. Ola

  Jak zimno i leje to automatyczna brama garażowa to idealne rozwiązanie

Leave a Comment