Modne materiały wykończeniowe w 2021 roku

Modne materiały wykończeniowe w 2021 roku

W architekturze wnętrz co roku mówi się o trendach wnętrzarskich, które wskazują, na jakie materiały, dodatki czy kolory warto postawić w danym sezonie. Jak sytuacja przedstawia się w obecnym roku 2021, jeśli chodzi o materiały wykończeniowe? Poznajcie 3 surowce, które robią furorę we wnętrzach!

Cegła dekoracyjna

Płytki ceglane na ścianę to materiał, który tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody, ale w ostatnim czasie stał się jeszcze bardziej ceniony. Obecnie stara cegła jest mile widziana nie tylko w stylu industrialnym, klasycznym czy rustykalnym, ale i skandynawskim czy nowoczesnym, gdzie bardzo często przyjmuje kolor biały lub szary. Rozmawiając o cegle we wnętrzu, nie sposób pominąć cegły na podłogę. Ten wariant przeżywa prawdziwy renesans! Płytki z cegły na podłogę wybierane są już nie tylko na taras, ale i goszczą we wnętrzach domów, zwłaszcza w kuchni i przedpokoju.

Warto wspomnieć, że sporym zainteresowaniem cieszy się także klinkier na ścianę. Materiał ten stanowi alternatywę dla cegły tylko wtedy, gdy wybierzemy płytki klinkierowe ręcznie formowane.

Lastryko

Kamienne drobinki zatopione w betonie wielu z nas kojarzą się zapewne z parapetami i posadzkami w szkołach, urzędach czy też blokach z wielkiej płyty. Kto by pomyślał, że ten materiał stanie się aranżacyjnym hitem?! A jednak lastryko – zwane też jako terazzo – wkracza coraz śmielej do współczesnych domów i mieszkań. Obecnie producenci oferują lastryko w bogatej palecie kolorystycznej, co chętnie wykorzystują architekci wnętrz do kreowania zachwycających wnętrz (przede wszystkim łazienek i kuchni).

Drewno

Drewno to bez dwóch zdań materiał ponadczasowy, który nie ma prawa się znudzić, ani wyjść z mody. Obecnie motyw drewna pojawia się we wnętrzach mieszkalnych nie tylko na podłogach, ale i fragmentach ścian. Drewno jest także elementem sufitów (drewniane sufity listwowe, belki rustykalne itp.). To pokazuje, że potencjał drewna można wykorzystać we wnętrzu na wiele różnych sposobów. Co ciekawe, zastosowanie omawianego surowca w kilku strefach wnętrza wcale go nie przytłoczy, ani nie sprawi, że będzie wyglądać tandetnie. Naturalne drewno jest materiałem, który dodaje pomieszczeniom niebywałej elegancji i przytulności, a ponadto potęguje w nich wrażenie schludności.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment