Łóżko na antresoli rozwiązaniem dla małych pokoików

Wszystkie mieszkania powinny być funkcjonalne niezależnie od jego rozmiaru. Warto przemyśleć między innymi to, gdzie umieścić łóżko, czyli jeden z najważniejszych elementów, pozwalających na dobry odpoczynek w domu. W małym mieszkaniu warto rozważyć między innymi łóżko na antresoli. Obecność takiej dodatkowej przestrzeni do wiele korzyści.

Dlaczego warto zastanowić się nad takim pomysłem?

Nad zamontowaniem antresoli rozmyślają najczęściej rodzice, poszukujący dla swojej pociechy dobrego miejsca do spania, bez konieczności zagracania małej powierzchni pokoiku dziecięcego. Antresola może być wykorzystywana w domu do różnych zadań, nierzadko jest to właśnie sypialnia dziecięca czy biblioteka.

Warunkiem zamontowania tego elementu jest duża wysokość pomieszczenia. Tę dodatkową powierzchnię mieszkalną można umieścić na przykład w kawalerkach, mieszkaniach w kamienicach czy domkach jednorodzinnych. Najkorzystniej wyglądają w pokoikach dziecięcych, nie trzeba inwestować w dużą antresolę, tylko taką, która pomieści często niewielkie łóżko dla dziecka i szafkę nocną.

Jak poprawnie zorganizować taką dodatkową przestrzeń?

Przed jej zamontowaniem warto zastanowić się nad tym, do czego taka antresola będzie potrzebna, przez kogo będzie użytkowania. Jeśli przed dziecko, trzeba podwójnie zadbać o jego bezpieczeństwo, zamówić taką firmę, która ma odpowiednie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu antresoli. Istotne jest to, gdzie zostanie ona położona, jej wybudowanie nie może zakłócać funkcjonowania w dolnej partii pokoju.

Pomocne w przekonaniu się do tego rozwiązania mogą być także dobrze zaprojektowane schody, najlepiej takie z poręczą i stabilnymi schodkami. Jeśli pokój jest mały, z taką antresolą zyska na wartości, dla dzieci takie przemieszczanie się do górnej partii pokoju będzie dużą frajdą, dla rodzica wygodą, bo nagle całe pomieszczenie może być w pełni funkcjonalne, nie trzeba wszystkiego upychać na siłę na dole.

Wygodne i bezpieczne łóżko na antresoli

Antresole w pokojach dziecięcych są najczęściej drewniane, zyskuje wtedy taki pokój dodatkowy urok, jest bardziej przytulny. Łóżko na antresoli można utrzymać w czystości i porządku, bez problemu zadba o to dziecko czy dorosły. Ta powierzchnia jest na tyle duża, że rodzic dostanie się na górę, zmieni pościel. Drewno jest materiałem naturalnym, powinno być obecne w każdej sypialni, także w tej z antresolą.

Drewniane schodki, poręcze to tylko niektóre elementy, o które będzie można poprawnie zadbać. W małym pokoju, w którym jest ta dodatkowa przestrzeń dla dziecka, pomieszczenie, choć niewielkie, może być użytkowane przez więcej niż jedno dziecko.

Jedno dziecięce łóżko można umieścić na górze, a drugie na dole. Dzieci mają swoje prywatne przestrzenie, lepiej się więc wysypiają, nie ma kłótni o to, kto dostanie lepszą część pokoju. Warto omówić z pociechą decyzję zamontowania w pokoju takiej antresoli.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment