Łóżka składane. Poznaj zalety łóżka składanego

Łóżko składane pozwoli oszczędzić miejsce i pieniądze. Postaw na łóżka składane, a bez problemu będziesz mógł przenocować kilku gości. Wybierz najwygodniejsze.

Łóżko składane – w sam raz dla gości

Uwielbiasz zapraszać gości w swoje skromne progi? Na pewno cenią oni Twoją gościnność. A jeszcze bardziej cieszy ich zapewne fakt, że mogą u Ciebie przenocować bez martwienia się o transport czy nocne podróżowanie. W związku z tym musisz wyjść im naprzeciw i znaleźć w swoim domu przestrzeń, w której będą mogli spędzić noc. A co jest najważniejsze w takim miejscu? Oczywiście łóżko! W przypadku gości, którzy pojawiają się raz na jakiś czas najlepiej sprawdzi się łóżko składane.

Jest kilka rodzajów łóżek składanych, które możesz wykorzystać, kiedy zamierzasz podjąć gości:

  • narożniki,
  • wersalki,
  • kanapy,
  • fotele,
  • łóżka polowe.

Wszystkie te meble da się rozłożyć – trzeba tylko podczas zakupów sprawdzić, czy na pewno mają taką funkcję (zwłaszcza jeśli chodzi o fotele i kanapy).

łóżko składane - kanapa
łóżko składane – kanapa

Łóżka składane – narożniki i kanapy

Rozkładane narożniki i kanapy to chyba najlepsze wyjście, jeśli zależy Ci na oszczędności: pieniędzy i miejsca. Stawiając w salonie narożnik służący na co dzień, masz jednocześnie mebel, na którym możesz położyć gości. To świetne rozwiązanie, za które płacisz tylko jeden raz. Spanie na narożniku nie jest, co prawda, tym samym co spanie na wygodnym materacu, jednak na pewno odpowie na potrzeby gości, którzy będą cieszyć się sporą ilością miejsca – nawet we dwoje.

Podobnie rzecz ma się w przypadku kanapy. Na co dzień będzie służyć jako wypoczynek w salonie, a kiedy zajdzie taka potrzeba, można ją rozłożyć, by zyskać dodatkowe miejsce do spania. W tym przypadku także płacisz tylko raz. Możesz zatem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Rozwiązaniem podobny do kanapy jest też wersalka. Ją również można postawić w salonie, by służyła jako wypoczynek, a w razie potrzeby rozłożyć, zyskując dwa miejsca do spania.

łóżko składane - narożnik
łóżko składane – narożnik

Łóżko składane polowe

Łóżko składane tzw. polowe również może być dobrym rozwiązaniem dla podjęcia gości na noc. Jeśli masz już kanapę, narożnik lub inny duży mebel, który pozwoli Ci położyć gości wieczorem, a i tak jest to niewystarczające, kup coś dodatkowego. Łóżko polowe to mebel, który możesz schować gdziekolwiek zechcesz i wyjąć tylko wtedy, kiedy okaże się potrzebne. Zajmuje mało miejsca, więc nie będzie zagracało Ci pomieszczeń – możesz je schować nawet pod własnym łóżkiem, aby nie przeszkadzało na co dzień.

Takie rozwiązanie przyda się choćby wtedy, kiedy urządzasz urodziny dla dziecka, a ono bardzo chce, by koledzy i koleżanki zostali u niego na noc. W takim przypadku możesz im zaoferować nocleg bez obaw, że obudzą się niewyspane czy z bólami pleców. Łóżko składane dla dzieci to bardzo dobra inwestycja.

Weźmy jeszcze na tapet fotele składane. To również świetna opcja dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca do spania raz na jakiś czas. Fotel stojący zazwyczaj w salonie lub sypialni, możesz przenieść (bo przecież nie jest tak ciężki jak kanapa) i rozłożyć. Dzięki temu zyskasz miejsce noclegowe dla jednego ze swoich gości.

Łóżka składane dają możliwość podejmowania gości na noc. Takie rozwiązanie wszystkim się opłaca.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment