Łatwy sposób na perfekcyjnie pocięte płytki

Generalny remont każdego domu lub mieszkania nie może obejść się bez nowej glazury. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, płytki powinny być pocięte równo i bardzo precyzyjnie. Jest to jedno z najtrudniejszych zadań stawianych wszystkim fachowcom. Na szczęście teraz wszystko jest o wiele prostsze – unikalne rozwiązania zastosowane w maszynce do cięcia płytek Wolfcraft TC 670 Expert ułatwiają pracę i obróbkę glazury, gresu i terakoty.

Skończyły się kłopoty z cięciem płytek pod kątem i postrzępionymi krawędziami. Te wszystkie niedogodności wyeliminowali projektanci z firmy Wolfcraft.

Żeby to osiągnąć, wystarczy przed rozpoczęciem pracy ustawić grubość płytki, którą zamierzamy ciąć i wymaganą siłę docisku. Maszyna „zapamiętuje” to, więc nawet jeśli przerwiemy cięcie w połowie, możemy je po chwili kontynuować bez żadnych obaw – wyjaśnia Krzysztof Pacanowski, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. – Po przecięciu wystarczy docisnąć łamak, by płytka pękła w zaplanowany sposób – dodaje.

Maszyna charakteryzuje się kilkoma istotnymi szczegółami, które znacząco ułatwiają pracę:

 • Wytrzymałe kółko tnące z wolframowo-karbidowym spiekiem (HM) powlekanym azotkiem tytanu,
 • Automatyczny docisk kółka tnącego, który ułatwia prowadzenie go po płytce,
 • Masywne szyny o profilu „C”,
 • Mechanizm jest oparty na 6 łożyskowanych kółkach, co gwarantuje precyzję prowadzenia i wysoki komfort pracy,
 • Stabilna, wytrzymała płyta podstawy o dużej sztywności (wykonana z profilu aluminiowego),
 • Podpora do płytek (jest chowana pod podstawą przecinarki).

Wszystko to sprawia, że ani cięcie, ani przełamywanie płytek nie wymaga wysiłku. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy wykonujemy cięcie po prostej, jak i po przekątnej – mówi Krzysztof Pacanowski. – Warto też podkreślić, że wszystko zostało pomyślane tak, by łatwo było korzystać z przecinarki zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym – wyjaśnia.

Wolfcraft TC 670 Expert doskonale radzi sobie z płytkami o grubości 4-14 mm o maksymalnej długości 670 mm. W komplecie z przycinarką znajduje się także specjalny przymiar, dzięki któremu można łatwo i szybko wykonywać zwykłe cięcia seryjne, jak i te „w karo”.

Promocyjny pakiet narzędzi dodawanych do zestawu, znacznie ułatwia pracę. W skład kompletu wchodzą:

   Nóż do tub Wolfcraft KM 100, który pozwala w na proste i szybkie cięcie. Nóż ma wbudowane dodatkowe, ruchome ostrze, którym wygodnie obetniemy końcówkę tuby.
   Zestaw 4 kostek gładzików Wolfcraft służący do wygładzania fug.
   Pistolet wyciskacz do mas uszczelniających Wolfcraft MG 310 Compact z innowacyjnym mechanizmem mocującym, który umożliwia łatwą wymianę tuby o pojemności do 310 ml. Jego kołnierz wykonujący pełen obrót zapewnia optymalne ułożenie w dłoni. Z pistoletu również nic nie kapie – specjalna blokada zapobiega niekontrolowanemu wypływaniu masy uszczelniającej po puszczeniu spustu pistoletu.

źródło: PR EXPERT prexpert.com.pl

Możesz także przeczytać

Leave a Comment