Jaki podest wynająć?

Zarówno podesty stacjonarne jak i ruchome są obowiązkowym elementem wyposażenia bardzo wielu zakładów przemysłowych czy też hal magazynowych. Nie ma w tym nic dziwnego – takie maszyny naprawdę się przydają i sprawdzają się w codziennej praktyce. Jeśli jednak nie dysponujemy takim sprzętem na własny użytek, a posiadamy zlecenia na prace, które wymagają podnośnika – możemy zainteresować się tym, jak wygląda wynajem podestów.

Czasem bardziej opłaca się wynająć maszynę niż ją zakupić

Wynajem podestów w wielu przypadkach będzie lepszym rozwiązaniem od zakupu nowej maszyny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium ekonomiczne. Jeśli podest będzie przez nas wykorzystywany okazjonalnie to po prostu nie ma sensu kupować maszyny na własny użytek, która może naprawdę sporo kosztować. Wiele firm oferuje zarówno wynajem długoterminowy jak i możliwość wynajmu podnośnika na bardzo krótki okres czasu. To, o czym na pewno warto pamiętać to fakt, że do obsługi podnośników konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień.

Różne rodzaje podestów, jakie są dostępne

Kolejną ważną sprawą jest to, jakiego rodzaju podest najlepiej sprawdzi się do naszych celów. Podnośniki bardzo się między sobą różnią, a część firm, które oferują ich wynajem doradzi nam jaka maszyna będzie najlepsza. Warto jednak wiedzieć, że jedną z najistotniejszych kwestii jest to, czy zależy nam na podeście stacjonarnym czy też ruchomym. Często spotykane są też podnośniki samojezdne wyposażone w napęd elektryczny akumulatorowy. Ważne jest też przeznaczenie takiego podnośnika – czy ma podnosić materiały i tworzywa czy też ludzi w specjalnym koszu.

Kolejnymi kluczowymi parametrami jest to jaki udźwig ma dany podnośnik, a więc jak ciężkie rzeczy można za jego pomocą unieść. Obok ciężaru kluczowa jest też osiągana przez podest wysokość robocza. Jeśli odpowiednio wcześniej zastanowimy się nad tymi parametrami na pewno znacznie łatwiej będzie nam wybrać maszynę dopasowaną do naszych potrzeb. Na pewno unikniemy też wielu nieporozumień.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment