Kieliszki do shotów – must have na imprezie

Kieliszki do shotów – must have na imprezie

Chociaż na domówkę dobra jest każda pora roku, to w karnawale częściej spędzamy wieczory na wspólnej zabawie w domach i mieszkaniach. Aby taka impreza dorównywała atrakcyjnością wyjściu do restauracji lub klubu, warto zadbać nie tylko o smak napojów i potraw, ale też o sposób podania i wygląd. Kieliszki do shotów i pomysły na nietuzinkowe wysokoprocentowe drinki będą mocnym akcentem, który Twoi goście docenią i zapamiętają.

Podczas gdy klasyczny kieliszek do wódki ma pojemność 25 do 40 ml, ten do shotów jest nieco większy, ponieważ ma pomieścić dodatkowe składniki. Zwykle jego objętość wynosi 50 – 60 ml. Klasyczne tego typu kieliszki wykonane są dość grubego szkła i ich charakterystyczną cechą jest pogrubione dno, co chroni trunek przed nagrzaniem od dłoni. W wysokich sześćdziesięciomililitrowych kieliszkach do wódki i szotów Steni świetnie będą wyglądały szoty jednobarwne, na przykład tequila z cząstką cytryny lub blue kamikadze, ale jeszcze ciekawsze będą shoty warstwowe. Tu klasycznymi przykładami są słodkie mocne drinki, jak wściekły pies z sokiem malinowym i tabasco, małpi mózg przyrządzony z dwóch likierów z grenadyną czy oreo – z rumu lub likieru kokosowego z syropem czekoladowym i skondensowanym mlekiem. Podane w wysokich kieliszkach do shotów wyglądają i smakują idealnie, a mocne drinki warstwowe po prostu nie udają się szklankach. Ciekawym zastosowaniem kieliszków do wódki o objętości około 50 ml jest podawanie deserów lub przekąsek. Mini mus czekoladowy lub owocowy albo zestaw przysmaków na wykałaczkach będą wyglądały w nich nietuzinkowo i goście chętnie sięgną po niewielkie porcje w czasie zabawy.

Kieliszki do shotów i wódki to klasyka gatunku, jeśli chodzi o prezenty na taki okazje, jak osiemnaste urodziny – bo solenizant lub solenizantka legalnie będzie ich używać. Można je kupić przyjaciółce lub znajomemu na wieczór panieński lub kawalerski – bo te imprezy raczej nie obędą się bez mocnych alkoholi i shotów. Są dobrym pomysłem także na parapetówkę lub wesele, czyli na początek nowego rozdziału czyjegoś życia, najczęściej już we własnym mieszkaniu lub domu. Kieliszki to niezbędny element wyposażenia kuchni lub barku, a ponieważ nie zajmują wiele miejsca, a bardzo się przydają. Można śmiało je komuś podarować, nawet jeśli nie będzie to jedyny zestaw w gospodarstwie domowym.

Sprzedawane są w kompletach, zwykle po 6 lub 12 sztuk. Kieliszki pakowane są w bezpieczne, warstwowe opakowania, więc bez obaw można je kupować online. Na pewno dojadą w całości, bez żadnych uszkodzeń.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment