Jakie meble ze stali nierdzewnej do gastronomii warto wybrać?

Jakie meble ze stali nierdzewnej do gastronomii warto wybrać?

Każda szanująca się restauracja świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie i zaaranżowanie kuchni. To właśnie tam powstają smakowite dania, którymi mogą raczyć się klienci. Niemniej jednak kuchnia jest również miejscem, w którym zawsze „wiele się dzieje”. Wobec tego niezbędne staje się wybranie odpowiednich mebli, które dodatkowo powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Dlaczego?

Dlaczego w gastronomii warto stawiać na meble ze stali nierdzewnej?

W restauracyjnej kuchni zwykle panuje ogromny chaos, a praca jest obarczona dużą presją czasu. Przecież żaden z klientów nie lubi zbyt długo czekać na zamówione dania, więc kucharze robią wszystko co w ich mocy, by sprostać oczekiwaniom każdego z nich. Kuchnia powinna więc być maksymalnie funkcjonalna, a także i odporna. Często bowiem trzeba gdzieś postawić gorące dania, a także pokroić na blacie produkty, kiedy kucharze nie mogą odnaleźć deski do krojenia. Jak łatwo można się domyśli, meble drewniane już po tygodniu w takich warunkach nadawałyby się jedynie do wyrzucenia. Właśnie w tym momencie, z pomocą przychodzą meble kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej. Dlaczego warto na nie postawić? Otóż:

  1. Meble ze stali nierdzewnej cechuje najwyższa możliwa odporność na wysokie temperatury 
  2. Będą one niezwykłe łatwe w czyszczeniu i odporne na silne środki chemiczne
  3. Będą się dobrze prezentować- stal nierdzewna jest materiałem estetycznym
  4. Nie pojawią się na nich tak szybko rysy czy pęknięcia

Biorąc pod uwagę powyższe zalety, śmiało można powiedzieć, że meble ze stali nierdzewnej będą najlepszym wyborem do gastronomicznych kuchni.

Jakie meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej z pewnością się przydadzą?

Wśród mebli gastronomicznych z pewnością najbardziej opłaci się inwestycja w blaty, oraz w stoły przyścienne ze stali nierdzewnej. To właśnie na nich odbywa się przygotowanie pokarmu i tak naprawdę, to one muszą w gastronomicznej kuchni najwięcej wytrzymać. Co więcej warto również wyposażyć kuchnię w restauracji w stoły ze zlewem ze stali nierdzewnej oraz liczne regały na produkty, które wykonane powinny być z tego samego materiału. Będą one odporne na ewentualne odbarwienia i odkształcenia pod wpływem ciężaru i naporu przechowywanych produktów.

Jakie meble zwiększą funkcjonalność gastronomicznej kuchni?

Oprócz podstawowych mebli ze stali nierdzewnej, warto również zainteresować się tymi, które zwiększą funkcjonalność kuchni. W tym wypadku warto postawić na stoły na kółkach. Ten praktyczny dodatek znacznie ułatwi kucharzom manewrowanie w kuchni i zapewni im znacznie większą mobilność. Tego typu meble ze stali nierdzewnej będą idealne, by skompletować niezbędne produkty do dania, a także by dostarczyć danie do kelnerów.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment