Jakie płytki do łazienki retro?

Styl retro w aranżacji wnętrz wraca z coraz większym przytupem. Na starodawną modłę (niektórzy pamiętają taki wystrój z czasów dzieciństwa, dla innych jest to zupełna nowość) urządza się nie tylko salony czy kuchnie, ale również coraz częściej łazienki. Rosnąca popularność tego trendu sprawiła, że płytki w stylu retro w swojej ofercie ma coraz więcej wiodących na rynku producentów.

Nowoczesna łazienka w stylu retro

Punkt, w którym tradycja spotyka się z nowoczesności, u wielu osób powoduje dreszczyk emocji. Może to właśnie z tego powodu coraz liczniejsza jest grupa zwolenników stylistyki retro. Jeżeli chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze łazienki, w którym zagości klimat dawnych lat, to zaplanuj zakupy w sklepie https://www.twojelazienki.pl/ – sprawdzilśmy – sklep z płytkami Twojelazienki.pl ma szeroką ofertę płytek, które z łatwością możesz wykorzystać do stworzenia stylizacji vintage.

O czym musisz pamiętać, wybierając płytki do łazienki?

Wiele osób dokonujących wyboru płytek do łazienki (czy to na ścianę, czy na podłogę) w pierwszej kolejności bierze pod uwagę ich cenę. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo jak wiadomo, bardzo niska cena rzadko kiedy idzie w parze z zadowalającą jakością. Remont łazienki to przedsięwzięcie realizowane raz na kilka lat, warto więc zadbać o to, aby elementy wykończenia wnętrz były na tyle solidne, aby bez żadnego uszczerbku dotrwały do kolejnego remontu.

Płytki retro – wspomnienie dawnych lat

Niewielki format płytek, stonowana kolorystyka oraz geometryczne wzory (ewentualnie z motywem roślinnym) to stylistyka obowiązująca kilka dekad temu. Jest to propozycja, która doskonale będzie się prezentowała w nowoczesnych wnętrzach! Połączenie płytek retro z nowoczesnym minimalizmem królującym ostatnio w aranżacji wnętrz może przynieść zaskakujący efekt. Ciekawym wykończeniem będzie także stylizowany na dawną modę kran czy słuchawka prysznicowa. Możliwości jest wiele – uruchom swoją wyobraźnię i daj się ponieść wenie, a z pewnością stworzysz wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze w swojej łazience.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment