Jak tanio i atrakcyjnie urządzić nasz przedpokój

Nie ma wątpliwości, że przedpokój stanowi wizytówkę domu. Dlatego oprócz funkcjonalnych mebli do przechowywania odzieży, warto skupić na odpowiednim kolorze ścian, ciekawych dodatkach o oświetleniu. Jak tanio i atrakcyjnie urządzić nasz przedpokój?

Jak atrakcyjnie urządzić przedpokój?

Przedpokój to miejsce, które widzi się od razu po wejściu do domu. Dlatego poza funkcjonalnością, powinien charakteryzować się atrakcyjną aranżacją. Ciekawy design wcale nie oznacza zbyt drogich kosztów. W stosunkowo niskiej cenie można urządzić pomieszczenie tak, aby było praktyczne i świetnie się prezentowało.

Wystarczy wybrać odpowiednie kolory ścian oraz meble, które odgrywają kluczową rolę. Nie można zapomnieć również o dodatkach, które podkreślą charakter wnętrza.

Jakie meble do przedpokoju i dodatki warto kupić?

Podstawowe meble do przedpokoju to oczywiście szafa oraz szafka na buty. Z tej drugiej opcji można zrezygnować, jeżeli w szafie są półki przeznaczone na obuwie.  Jeśli zdecydujesz się na małą szafę, koniecznie kupi wieszaki na odzież wierzchnią, na których goście będą mogli wieszać swoje okrycia wierzchnie. Oprócz szafy na ubrania warto kupić siedzisko, na którym można usiąść i założyć czy też zdjąć buty.

Może być to osobna pufa lub siedzisko wkomponowane w zabudowę. To nowoczesne i jakże oryginalne rozwiązanie. Może być wtedy w kolorze szafy lub kontrastowe, aby się wyróżniało. Znajdują się w nim przede wszystkim sezonowe ubrania, ale pełni on również funkcję garderoby.

Dlatego nie może zabraknąć lustra i to najlepiej dużego, aby w całości można się w nim przejrzeć. Bardzo ważne jest także dobre oświetlenie. Przedpokój, choć służy do przechowywania odzieży, często stanowi również przymierzalnie, zwłaszcza przed wyjściem. Dzięki oświetleniu zawsze możesz przed wyjściem sprawdzić, czy dobrze wyglądasz.

Jaką szafę do przedpokoju wybrać?

Szafa to podstawowy mebel w przedpokoju. Podobnie jak wszystkie inne meble do przedpokoju, musi być funkcjonalna, ale również i atrakcyjna. Przy jej wyborze, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Pojemność – jeżeli szafa ma służyć do przechowywania odzieży, nie tylko sezonowej, musi być pojemna. Pamiętaj, że muszą zmieścić się w niej okrycia wierzchnie nie tylko twoje, ale i gości. Może ona posłużyć również do przechowywania sprzęty np. odkurzacza czy deski do pasowania. W takiej sytuacji wybierz taką szafę, która będzie miała wyznaczone miejsce na taki sprzęt.
  • drzwi – jeśli przedpokój jest mały, świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne. Dzięki nim zaoszczędzisz miejsce, a do tego świetnie ozdobią wnętrze.
  • Cena – meble do przedpokoju wcale nie muszą być drogie. Dlatego przy wyborze kieruj się również ceną. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem odwiedzić salon meblowy i zobaczyć ofertę.
  • oświetlenie – pomyśl o dodatkowym, wewnętrznym oświetleniu, które zapewni Ci lepszy komfort użytkowania. Wnętrze szafy będzie o wiele lepiej widoczne nawet wtedy, gdy będzie ciemno lub masz zbyt słabe oświetlenie w pomieszczeniu.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment