Elektrozaczepy – zabezpieczą wejście na posesję!

Chcesz, aby Twoja posesja była dodatkowo zabezpieczona przed nieproszonymi gośćmi? Pomyśl o montażu elektrozaczepu w furtce!

Coraz więcej osób decyduje się na montowanie furtek oraz bram, które ograniczają wejście na posesję. Można wówczas zmniejszyć ryzyko aktów wandalizmu czy kradzieży. W tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem będzie elektrozaczep, który umożliwi otwieranie furtki tylko po naciśnięciu odpowiedniego przycisku przez domownika.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym są elektrozaczepy?
  • Jak działa elektrozaczep?
  • Gdzie można kupić elektrozaczepy?
  • Jak dobrać elektrozaczep do furtki?

Czym są elektrozaczepy?

Elektrozaczep jest rodzajem urządzenia elektromagnetycznego, które posiada symetryczną albo niesymetryczną obudowę, służącym do zdalnego odryglowywania zamków.

Aktualnie elektrozaczepy posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Sprzęt tego typu może być używany między innymi w drzwiach wejściowych oraz wewnętrznych, furtkach i w bramach, a także w drzwiczkach szafek. Mogą także współpracować z domofonami i wideodomofonami, dzięki czemu pozwalają na sprawdzenie, kto chce dostać się w dane miejsce.

Elektrozaczepy są popularnymi, stosowanymi powszechnie i w wielu miejscach elementami systemów kontroli dostępu. Można zastosować je na swojej prywatnej posesji!

Jak działa elektrozaczep?

Najprostszy elektrozaczep to urządzenie, które po podaniu do niego napięcia otwiera zamek, z którym współpracuje. W tym celu konieczne jest naciśnięcie odpowiedniego przycisku, na przykład na domofonie znajdującym się w domu.

Wyróżnia się także elektrozaczepy rewersyjne. W tym przypadku zamknięcie wymaga podania napięcia. Takie elektrozaczepy nie są jednak używane na prywatnych posesjach.

Gdy do furtki podchodzi osoba, która chciałaby dostać się na posesję, wówczas naciska ona na przycisk przy domofonie. Domownik następnie może z nią porozmawiać, a następnie może otworzyć furtkę, naciskając na przycisk przy domofonie. Wtedy elektrozaczep otwiera zamek. Gdy domownik przestaje przytrzymywać przycisk, wówczas elektrozaczep zamyka zamek.

Istnieje także możliwość zaprogramowania domofonów oraz elektrozaczepów tak, aby po naciśnięciu na przycisk automatycznie przytrzymywały otwarty zamek na określony czas.

Gdzie można kupić elektrozaczepy?

Dzisiaj do wyboru jest szeroka gama elektrozaczepów, które można indywidualnie dostosować do konkretnego miejsca montażu. Gdzie można je dostać?

Najszerszy wybór tych elementów dostępny jest w specjalistycznych sklepach z okuciami drzwiowymi. Teraz zamówienia w nich można składać również przez internet. Różne modele elektrozaczepów można zamawiać między innymi w sklepie Okucia-sklep.pl pod adresem: https://okucia-sklep.pl/66-elektrozaczepy.

Jak dobrać elektrozaczep do furtki?

Dobór odpowiedniego elektrozaczepu pozwoli na uzyskanie właściwego bezpieczeństwa na posesji. Najczęściej w tym celu dobiera się elektrozaczepy standardowe, podstawowe, nazywane także awersyjnymi.

Należy pamiętać o tym, aby dopasować elektrozaczep także do furtki, w której ma być on zamontowany. Do takich zastosowań dobiera się elektrozaczepy odporne na czynniki pogodowe, dzięki czemu mogą one bezpiecznie pracować na zewnątrz, gdzie narażone są na wilgoć, niskie i wysokie temperatury.

Podsumowując, nowoczesne elektrozaczepy pozwalają na zabezpieczanie wejścia na posesję i tym samym również zwiększają bezpieczeństwo domowników. Montaż tego typu elementu nie jest związany z wysokim kosztem, dlatego też warto zdecydować się na jego zakup, aby mieszkać jeszcze bezpieczniej!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment