Jak oświetlić sypialnię? Na co zwracać uwagę?

Jak oświetlić sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu i mieszkaniu. Jest pomieszczeniem pełniącym funkcję wypoczynkową. Z tego też względu trzeba tu zadbać o odpowiedni klimat, którego ważnym elementem jest odpowiednie

Oświetlenie sypialni – jaka barwa światła?

Z uwagi na charakter sypialni należy dobrać do niej oświetlenie o właściwej barwie. Jak radzą eksperci ze sklepu Centrum Światła, zdecydowanie najlepszym wyborem jest ciepła barwa światła, przy czym powinno być one rozproszone. To pozwala stworzyć przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi i odpoczynkowi. W tym miejscu wypada przypomnieć, że im chłodniejsza barwa światła, tym bardziej pobudza ona ludzki organizm i jest męcząca dla oczu – właśnie dlatego nie nadaje się do sypialni.

Oświetlenie sypialni – jakie oświetlenie główne?

Podobnie jak w każdym innym domowym pomieszczeni, tak i w sypialni nie powinno zabraknąć oświetlenia głównego. W tej roli przeważnie występują żyrandole i inne lapmy wiszące, które obecnie występują w bardzo bogatej gamie produktów. Modne są również nowoczesne rozwiązania takie jak np. lampy Candellux do sypialni, które znakomicie sprawdzą się w różnych aranżacjach. Sporo osób decyduje się także na oświetlenie punktowe rozmieszczone równomiernie na całym suficie.

Oświetlenie sypialni – jakie oświetlenie dodatkowe?

Oprócz głównego źródła światła w sypialni musi się znaleźć dodatkowe oświetlenie. W tym zakresie pole do popisu jest bardzo szerokie. Strzałem w dziesiątkę są np. powracające aktualnie do łask kinkiety rozmieszczone po obu stronach łóżka. Warto ponadto nabyć do sypialni lampkę nocną i postawić ją na nocnej szafce. Jeśli miejsce na to pozwala, dobrym pomysłem jest nabytek w postaci lampy stojącej – szczególnie w sytuacji, gdy ktoś lubi czytać przed snem.

Oświetlenie sypialni – jakie żarówki?

Tradycyjne żarówki odchodzą dziś do lamusa na rzecz żarówek LED. Charakteryzują się one długą żywotnością. Nie bez znaczenia jest także to, że zużywają znacznie mniej energii niż standardowe żarówki, co znajduje odzwierciedlenie w rachunkach za prąd.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment