Praktyczne sofy do małych salonów

Praktyczne sofy do małych salonów

Dysponujesz małym salonem i jednocześnie zastanawiasz się, jak wybrać sofę nie tylko praktyczną, ale i doskonale pasującą do stylistyki Twojego pomieszczenia? Szukasz sposobu na to, aby dzięki takiemu meblowi zmaksymalizować dostępną przestrzeń i jednocześnie dobrze ją wykorzystać? Oto praktyczny poradnik, który Ci w tym pomoże.

Sofy i narożniki do małych salonów

Zanim przejdziesz do zakupu koniecznie zastanów się, na jakich dokładnie czynnikach zależy Ci najbardziej. Jeśli salon pełni funkcję sypialni lub zapasowego pokoju dla gości, wówczas warto wziąć pod uwagę kanapy rozkładane, najlepiej trzyosobowe, czyli o odpowiedniej wielkości. Może zdarzyć się też, że w przypadku małego salonu, w domu zostało zamontowane ogrzewanie podłogowe. W takiej sytuacji zwróć uwagę na sofy i narożniki z podwyższonymi nogami, dzięki którym ogrzane powietrze będzie swobodniej unosiło się w pomieszczeniu, bez strat energii cieplnej.

Kanapy z praktycznymi pojemnikami

Rozkładana kanapa to nie wszystko, na co możesz zwrócić uwagę w przypadku takiego zakupu. Jeśli zależy Ci na jeszcze większej praktyczności, to koniecznie zwróć uwagę na to, aby mebel posiadał praktyczny schowek. Możesz umieścić w nim nie tylko zapasowy komplet pościeli, ale również odzież zimową, na którą często brakuje nam miejsca w garderobie. Sofy 3-osobowe ze schowkami są więc bardzo przydatne i doskonale sprawdzają się właśnie w małych domach i mieszkaniach. Postaw na funkcjonalność i wygodę, dzięki czemu zaoszczędzisz dużo miejsca. 

Wizualna lekkość niemniej ważna

Czy możliwe jest, aby sofy salonowe miały tak wiele zastosowań, a jednocześnie nie sprawiały, że małe wnętrze będzie wizualnie przeciążone? Tak, istnieje taka możliwość, przy czym warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Znów sprawdzą się podwyższone nogi, dzięki którym mebel będzie sprawiał wrażenie lekkiego pod względem wizualnym. Istotną rolę odgrywa też kolor. Im będzie on jaśniejszy, tym sofa będzie prezentowała się bardziej subtelnie i delikatnie. Ważne jest również dopasowanie rozmiaru sofy oraz jej odległości od telewizora. Istnieje dokładna rozpiska w jakiej odległości sofa powinna się pojawić przy jakim rozmiarze telewizora. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na wybór sofy jest kolor ścian. Staraj się dopasowac go tak, by nie zmniejszyć wzualnie mieszkania. 

Wybór sofy do salonu nie jest łatwy. Jednak kierując się wskazanymi powyżej zasadami możesz zdecydowanie ułatwić sobie podjęcie decyzji i tym samym znaleźć wariant idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment