Idealne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

prezent dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka stanowią dwa szczególne dni w roku, podczas których mamy okazję wyrazić swoją wdzięczność w stosunku do ukochanych osób i uczcić ich opiekuńczość w stosunku do nas. Dziadkowie kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa, troską i niewinnym rozpieszczaniem swoich wnuczków. Warto podczas tych dwóch świąt okazać im szczególne zainteresowanie i nie tylko poświecić swój czas, ale także obdarować ich upominkami, które sprawią im nieprzeciętną przyjemność. Jakie jest znaczenie Dnia Babci i Dziadka oraz w jaki sposób warto uczcić święta najbliższych nam ludzi?

Dzień Babci i Dziadka – zajrzyjmy do kart historii

W naszym kraju Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzi się 21 i 22 stycznia. Święta te mają w Polsce już kilkudziesięcioletnią tradycję, która w miarę upływu lat zakorzeniła się na stałe w naszych sercach i pamięci. Jest to czas, w którym wnuki mogą wyrazić wdzięczność swoim dziadkom za wszystko, co ci dla nich zrobili, a także pokazać radość z tego że są obecni w ich życiu. Za pomocą drobnych upominków i niespodzianek staramy się podziękować za ich opiekę i troskę, a także poświęcony czas oraz chwile rozpieszczania. Warto więc te dni uczcić ofiarując cukierki na Dzień Babci i Dziadka.            

Skąd się pojawił zamysł świętowania Dnia Babci i Dziadka?

Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się po raz pierwszy w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, a rok później święto to zaczął promować także „Express Poznański”, gdyż cieszyło się ono rosnącym zainteresowaniem. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Kilka lat później powstała inicjatywa skierowana w stronę dziadków i w ten sposób powstał także Dzień Dziadka następując dzień po święcie babci.

Dzień Babci – jak go uczcić?

Babcia – ukochana towarzyszka zabaw, najlepsza opowiadaczka bajek, osoba, która zawsze stanie po stronie swojego wnuczka. Babcie wywołują ciepłe skojarzenia i same pozytywne wspomnienia. Ich opiekuńczy charakter oraz troskliwość przejawiają się na wiele sposobów, co wnuczki w miarę dorastania doceniają coraz bardziej. Dlatego już od najmłodszych lat starają się uhonorować swoje babcie, wyrażając swoje uczucia. Maluchy z wielkim zaangażowaniem tworzą ręcznie wykonywane laurki i dekoracje, a także przynoszą swoim babciom słodkości np. krówki na Dzień Babci i Dziadka. Często także babcie są zapraszane na specjalne uroczystości w przedszkolach i szkołach, podczas których wnuczki specjalnie na ich cześć wygłaszają starannie przygotowane recytacje, piosenki i inne występy. W późniejszym wieku natomiast zazwyczaj staramy się spędzić z ukochanymi babciami czas w sposób wyjątkowy, ale już w gronie najbliższych. Spotykamy się przy wspólnym stole pełnym smakołyków i towarzyszą nam radosne rozmowy, wspólne wspomnienia i ciepło rodzinnych relacji. Podczas takich spotkań cudownie będzie podkreślić świąteczny charakter za pomocą prezentu dla babci.

Dzień Dziadka

Dziadkowie, mimo że musieli na swoje święto poczekać kilka lat dłużej niż ich małżonki, to stało się ono równie istotne. Często Dzień Babci i Dziadka traktowany jest całościowo i obdarowujemy obie ukochane osoby świętując te okazje niczym jedną. Najważniejsze jest właśnie to, aby każda z bliskich osób poczuła się w swoje święto wyjątkowo docenione. Dzień Dziadka warto więc obchodzić w taki sposób, aby mógł się on poczuć najważniejszą osobą na świecie tego dnia. Pomocne w tym będą ciepłe, szczere słowa, a także prezent dla dziadka, który będzie symbolizować starania i włożony w przygotowania wysiłek. Najcenniejszym czym można obdarować ukochane osoby jest oczywiście wspólnie spędzony czas. Jednak aby podkreślić świąteczny charakter i celebrować Dzień Dziadka w nieprzeciętny sposób, nie powinno zabraknąć także słodkości. Słodycze, a w szczególności te tradycyjne, jak na przykład cukierki krówki, to tradycyjna forma upominków, która z pewnością spodoba się zarówno dziadkowi, jak i babci.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka

prezent dla babci i dziadka
prezent dla babci i dziadka

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka wiąże się z pewnymi przygotowaniami, które szybko zostaną nam wynagrodzone przez najbliższych radością i uśmiechami pojawiającymi się na ich wzruszonych twarzach. Oprócz wspólnego spędzenia czasu w gronie bliskich osób, warto także przygotować upominek, który da wyraz naszym intencjom. Jaki wybrać prezent na Dzień Babci i Dziadka? Najlepszym prezentem dla babci i dziadka będą cukierki krówki pakowane w spersonalizowane etykietki z imionami dziadków lub napisem „Dzień Babci i Dziadka”, „Kochanej Babci” i „Kochanemu Dziadkowi”. Te słodkie prezenty sprawią im wyjątkową radość, ale i przyjemność. Nie bez powodu stare porzekadło głosi: „przez żołądek do serca”.

Cukierki krówki to smaki ponadczasowe kojarzące się z tym co najlepsze, słodkie i przyjemne. Być może dla dziadków są to też smaki młodości, co stanie się dodatkowym atutem niniejszych upominków. Cukierki prezentowe na Dzień Babci i Dziadka można zamówić w ozdobnych opakowaniach gotowych do wręczenia, dzięki dekoracyjnej, eleganckiej formie.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment