Czego można się nauczyć na szkoleniu wysokościowym?

Szkolenie wysokościowe - czego można się nauczyć

Szkolenie wysokościowe może stanowić bardzo interesującą propozycję dla osób świadczących swoje usługi w różnorodnych branżach. Szkolenia wysokościowe pozwalają bowiem na zdobycie uprawnień i kwalifikacji, które do wykonywania obowiązków na określonych stanowiskach wymagane są przepisami prawa. Czego zatem można nauczyć w trakcie odbywania kursu oraz dlaczego warto skorzystać z możliwości przeszkolenia się w tym zakresie?

Szkolenie wysokościowe - czego można się nauczyć

Dla kogo dedykowane jest szkolenie wysokościowe?

Szkolenia do pracy na wysokościach przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców. Skorzystać mogą z nich wszystkie osoby, które zainteresowane są podjęciem pracy na wysokości. Dotyczy to zarówno początkujących, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w branży związanej z tego typu pracą, jak również doświadczonych pracowników, chcących usystematyzować posiadaną przez siebie wiedzę i umiejętności. Szkolenie do pracy na wysokościach sprawdzi się w przypadku montażystów reklam, paneli fotowoltaicznych, pracowników energetyki, ekip budowlanych lub ratowników. Jednocześnie osoby, które posiadają już pewne doświadczenie w pracach na wysokości mogą zdecydować się na szkolenie wysokościowe z dostępem linowym.

Szkolenie wysokościowe - czego można się nauczyć

Czego można nauczyć się podczas szkolenia?

Prace wysokościowe wymagają posiadania odpowiednich kompetencji, które zdobyć należy w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Podczas odbywania szkolenia pod okiem doświadczonych specjalistów, poznać można sprzęt do prac wysokościowych, taki jak chociażby specjalistyczne uprzęże wysokościowe, a także nauczyć się zasad ich bezpiecznego wykorzystania. Sprzęt do pracy na wysokości dostępny w trakcie kursu jest w pełni profesjonalny oraz zgodny z niezbędnymi atestami. Program szkolenia może być odmienny, w zależności od zajmowanego przez pracownika stanowiska. Obejmuje więc pracę na dachach o różnych nachyleniu, słupach lub też elewacjach budynków. Składa się on z części teoretycznej, uwzględniającej przepisy BHP oraz praktycznej, gdzie kurant doskonali umiejętność bezpiecznego poruszania się i korzystania ze sprzętu wysokościowego.

Szkolenie wysokościowe - czego można się nauczyć

Szkolenie do prac wysokościowych uczy wielu przydatnych umiejętności. Pozwala w bezpieczny i bardziej komfortowy sposób wykonywać swoje codzienne obowiązki. Do wykonywania typowych prac na wysokości zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy powinien być kierowany przeszkolony pracownik. Kursy wysokościowe dostosowane są do konkretnego stanowiska pracy. W trakcie ich trwania wykonywane są poszczególne ćwiczenia doskonalące technikę poruszania. Kursy prowadzone są przez osoby z uprawnieniami BHP i dużym doświadczeniem wysokościowym jak również osoby posiadające III stopień IRATY i staż w tym zakresie.Grupa najbardziej doświadczonych instruktorów dba nie tylko o przekazywaną wiedzę ale również bezpieczeństwo kursantów. Chętni nie powinni posiadać przeciwwskazań zdrowotnych. Kurs podstawowy do wykonywania prac wysokościowych kończy się egzaminem. Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się odpowiedni certyfikat.

Szkolenie wysokościowe - czego można się nauczyć

Możesz także przeczytać

Leave a Comment