Co to jest fasada aluminiowa?

Co to jest fasada aluminiowa

W obecnych czasach bardzo popularne są takie rozwiązania jak fasady aluminiowe. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ich temat.

Czym jest fasada aluminiowa?

Fasady aluminiowe inaczej nazywane są ścianami osłonowymi. Ściany osłonowe tworzą elewacje budynków, które są dość monumentalne oraz efektownie się prezentują. Fasady tego rodzaju są tworzone z połączenia aluminium ze szkłem. Szklane fasady z elementami aluminiowymi pełnią funkcje reprezentacyjne, dlatego bardzo często wyróżniają się wśród pozostałych budynków w otoczeniu. Oprócz tego fasady mają nowoczesny charakter, co idealnie się wpisuje w innowacyjność aktualnych rozwiązań.

Budowa systemów fasadowych

Systemy fasadowe tworzone są z takich elementów jak profile aluminiowe. Oprócz tego można w nich znaleźć również części szklane, dlatego potocznie nazywa się je fasadami aluminiowo-szklanymi. Profile, z których tworzy się fasady, muszą być specjalnie wzmacniane od wewnątrz. Dzięki temu możliwe jest stworzenie mocnej oraz w pełni stabilnej konstrukcji. Systemy fasadowe prezentują się bardzo nowocześnie i mogą występować w wielu zróżnicowanych kolorach, ponieważ profile mogą być malowane na dowolny kolor. Będzie to miało duży wpływ na ich ostateczny wygląd.

Fasada słupkowo-ryglowa

Jednym z typów fasad jest aluminiowa fasada słupkowo-ryglowa. Stworzona jest z dość lekkich ścian osłonowych. Główne materiały do ich produkcji to szkło oraz wzmocnione profile aluminiowe. Fasady aluminiowo-szklane charakteryzują się dość wysokim wskaźnikiem izolacyjności termicznej, dlatego w obecnych czasach mają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Fasady tego rodzaju są wykorzystywane przede wszystkim w przypadku budowania wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej. Wśród nich można wymienić biurowce, hotele, a także banki. Zastosowanie odpowiednich materiałów gwarantuje im doskonałe zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym poziomem hałasu.

Zalety fasad aluminiowych

Z całą pewnością można stwierdzić, że wykorzystywanie fasad aluminiowo-szklanych ma szereg zalet. Ich tworzenie ma praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. W bardzo łatwy sposób można je dopasować do wymagać inwestorów, a także warunków poszczególnych lokalizacji. Oprócz tego warto również zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie odpowiedniego komfortu świetlnego, a także komfortu akustycznego. Ma to bardzo duże znaczenie podczas pracy. Fasady aluminiowe są także bardzo bezpieczne podczas użytkowania i gwarantują bezpieczeństwo podczas wystąpienia pożaru.

Leave a Comment