Ciepło przez cały rok, czyli jak dobrze ogrzać altanę, ogród zimowy i taras?

Czy wiesz, że z tarasu czy ogrodu zimowego możesz korzystać przez cały rok? Jak to możliwe? Rozwiązaniem jest promiennik podczerwieni, czyli urządzenie dające błogie uczucie ciepła niczym promienie słońca. Poznaj sposób na przedłużenie sezonu tarasowego, ale także na spędzanie chłodnych wieczorów w okresie letnim i wiosennym.

Czym jest i jak działa promiennik podczerwieni na taras?

Elektryczny promiennik tarasowy to nowoczesne urządzenie, którego głównym elementem jest grzałka. Jej powierzchnia nagrzewa się do temperatury kilkuset stopni Celsjusza i emituje promieniowanie podczerwone, które odczuwamy jako ciepło. Działa podobnie jak słońce czy ogień, czyli naturalne źródła podczerwieni.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod ogrzewania, promiennik nie działa na zasadzie konwekcji, czyli przemieszczania się cząstek powietrza pod wpływem temperatury, co jest efektywne w pomieszczeniach zamkniętych. Energia transportowana przez podczerwień zamienia się w ciepło w momencie, gdy zetknie się z człowiekiem lub przedmiotem. W efekcie odczuwamy komfort cieplny niemal natychmiast. Promienniki tarasowe nagrzewają powierzchnie i osoby, a nie powietrze. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem do ogrzewania przestrzeni półotwartej lub otwartej, ale nie tylko.

Co ważne, nowoczesne promienniki wykorzystują fale średnie lub szybkie fale średnie podczerwieni, które są bezpieczne i nie mają negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie i samopoczucie.

Zobacz dostępne promienniki ciepła na taras: https://promienniki.sklep.pl/promienniki-podczerwieni-na-taras

promienniki podczerwieni na taras
promienniki podczerwieni na taras

Zalety promiennika ciepła na taras

Promiennik podczerwieni na taras to najefektywniejszy sposób, by ogrzać się w chłodniejsze dni i nie rezygnować z planów spędzenia czasu na świeżym powietrzu, nawet wtedy, gdy pada śnieg. Komfort cieplny odczuwamy już po chwili od włączenia urządzenia, ponieważ nowoczesne ogrzewacze emitują ukierunkowany promień ciepła.

Umożliwiają także skuteczne ogrzanie miejsc, które nie mają izolacji i przebywamy tam zwykle sporadycznie, np. oszklone loggie czy ogrody zimowe. Dzięki promiennikom podczerwieni możemy w dowolnym momencie korzystać z pomieszczenia, bez konieczności wcześniejszego włączania grzejnika i czekania, aż zrobi się ciepło. Tradycyjne metody ogrzewania w takich przypadkach są też nieefektywne, ponieważ ciepłe powietrze stale miesza się z tym napływającym z zewnątrz i jego temperatura obniża się. Promienniki są zatem najwydajniejszym rozwiązaniem, które nie przynosi strat ciepła, co w efekcie przekłada się na niski koszt eksploatacji.

Ogromną zaletą promienników jest także łatwość montażu i prosta obsługa. Dzięki możliwości regulacji mocy ogrzewania są bardzo funkcjonalne, a wiele modeli posiada też pilota do komfortowego sterowania. Poza tym promienniki są bezpieczne i można ich używać w pomieszczeniach bez wentylacji.

Promienniki tarasowe to wytrzymałe i niezawodne urządzenia na lata, które pozytywnie wpływają na zdrowie i nastrój. Nie osuszają powietrza. Zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów. Dodatkowo ogrzewanie na podczerwień niemal całkowicie eliminuje cyrkulację powietrza, a to oznacza, że nie krąży z nim także kurz.

promienniki ciepła inwestycja
promienniki ciepła inwestycja

Gdzie mogą być stosowane promienniki tarasowe?

Promienniki ciepła z uwagi na swoją funkcjonalność mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Można ich używać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Urządzenia te są wykorzystywane w prywatnych domach, ale także w biznesie. Oto możliwe zastosowania promiennika podczerwieni:

  • tarasy, balkony, altany
  • ogrody zimowe, loggie, oranżerie
  • słabo izolowane pomieszczenia w domu – garaż, warsztat
  • łazienka
  • ogródki kawiarniane
  • namioty imprezowe
  • obszary zewnętrzne hoteli i lokali gastronomicznych
  • salony SPA
  • hale magazynowe.Promienniki podczerwieni mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody ogrzewania.

Na co zwrócić uwagę wybierając promiennik ciepła na taras?

Decydując się na zakup promiennika podczerwieni na taras, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najlepiej wybrać urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią trwałość i elegancki wygląd, ale także efektywność pracy, np. karbonowe elementy grzewcze doskonale oddają ciepło. Ważne jest, by promiennik był także wodoodporny.

Istotnym parametrem jest moc promiennika ciepła, którą należy dopasować do sposobu użytkowania. Im bardziej osłonięty taras, tym mniejsza moc jest potrzebna. Warto także zwrócić uwagę na emisję światła. Nowoczesne promienniki dają przytłumione, które nie razi i zapewnia komfort. Najkorzystniej z wielu względów jest zdecydować się na zakup urządzenia renomowanego producenta. Zyskujemy wówczas pewność niezawodności działania promiennika tarasowego.

Jeżeli szukasz wydajnego promiennika podczerwieni na taras, warto zapoznać się z bogatą ofertą sklepu promienniki.sklep.pl. Firma Technomac jest oficjalnym przedstawicielem niemieckiej marki Heatscope, czołowego producenta najwyższej jakości nowoczesnych ogrzewaczy tarasowych, które wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością oraz eleganckim designem. Duży wybór modeli i akcesoriów w atrakcyjnych cenach sprawia, że każdy znajdzie promiennik ciepła na taras dostosowany do swoich potrzeb. Promienniki ciepła możesz kupić na https://promienniki.sklep.pl/

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com

Możesz także przeczytać

Leave a Comment