Chcesz cieszyć się oświetleniem bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Wybierz lampy solarne LED!

Chcesz cieszyć się oświetleniem bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Wybierz lampy solarne LED

Własny ogród daje wiele możliwości. Wiosną i latem jest to miejsce, w którym spędzasz swój wolny czas, oddając się chwilom relaksu. Nie rzadko staje się też miejscem pracy lub zabawy ze znajomymi. Podczas ciepłych i słonecznych dni, wypoczynek i zabawa mogą trwać aż do wieczora. Jeśli chcesz, by chwile te mogły trwać również po zmierzchu, zainwestuj w oświetlenie solarne LED. Zapewni Ci ono nie tylko odpowiednią ilość światła, ale także stanie się nieocenioną częścią wystroju. Lampy solarne LED pobierają energię z promieni słonecznych, co nie tylko pozwala zadbać o środowisko, ale również cieszyć się z pełnego oświetlenia, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Oświetlenie solarne LED – poznaj zasady jego działania

Oświetlenie solarne LED jest zasilane w pełni z energii, jaką daje światło słoneczne. Wbudowane ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną, na energię elektryczną. A ta magazynowana jest w akumulatorze i przesyłana do źródła światła. Wśród lamp solarnych LED można wyróżnić dwa najpopularniejsze rodzaje:

lampy solarne LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu – oświetlenie załączy się o zmierzchu i wyłączy o świcie. Po wykryciu ruchu natężenie światła stanie się intensywniejsze, a po 30 sekundach powróci do poprzedniego stanu;

lampy solarne LED z czujnikiem zmierzchu, sterowane pilotem – uruchamiają się o zmierzchu i wygaszają automatycznie o świcie. Pilot pozwala między innymi na załączenie wyłącznika czasowego, zwiększenie i zmniejszenie intensywności oświetlenia.

Modele o różnej mocy znajdziesz w sklepie Gutta. Sposób montażu zależy od Twoich preferencji, ponieważ produkty te mogą być montowane zarówno na fasadzie budynku, jak i w innych miejscach. Sposób, w jaki usytuujesz lampy solarne LED w ogrodzie pozwoli Ci na nietuzinkowe oświetlenie i niespotykany efekt dekoracyjny.

Oświetlenie solarne LED

Zalety oświetlenia solarnego LED

Ten rodzaj oświetlenia to niezwykle ekonomiczny wybór. Z uwagi na to, że źródłem zasilania jest energia słoneczna, nie musisz obawiać się wzrostu rachunków za prąd. Ponadto są to produkty w pełni bezpieczne i łatwe w montażu. Czujnik zmierzchu pozwala na pełne zautomatyzowanie oświetlenia w ogrodzie. Już nie będziesz musiał codziennie przerywać swoich zajęć i pamiętać o załączeniu lamp. Ponadto oświetlenie solarne LED pozwala na podkreślenie kształtu ogrodowych roślin lub rabatek, wyznaczenie ścieżek, doświetlenie furtek i innych kluczowych miejsc w ogrodzie. Co więcej, światło przez nie emitowane nie ma negatywnego wpływu na rośliny ogrodowe. Decydując się na oświetlenie solarne LED w swoim ogrodzie, zwiększysz nie tylko swój komfort, ale również zyskasz nastrojowe otoczenie.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment