Lampy ogrodowe – sprawdź, co powinieneś wiedzieć, zanim się na nie zdecydujesz

Lampy ogrodowe

Dobrze utrzymane otoczenie domu to nie tylko zadbany ogród i przystrzyżony trawnik. To również nastrojowe oświetlenie. Ma ono nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Dziś podpowiemy Ci, jakie lampy ogrodowe wybrać i jak je podłączyć. Sprawdź nasze wskazówki, a zobaczysz, że Twój ogród zyska na bezpieczeństwie i atrakcyjności.

Jak zainstalować lampy ogrodowe? To prostsze niż myślisz! 

Powyższe pytanie to jedno z tych, które powinieneś sobie zadać, zanim zaczniesz planować zakup oświetlenia. Jest to kwestia, którą warto zaplanować już na etapie projektowania ogrodu. Podłączenie lamp ogrodowych nie jest trudne, jednak wymaga przeprowadzenia rozkopów. Są one niezbędne do prawidłowego ułożenia kabli, ale mogą zniszczyć trawnik i grządki z kwiatami. Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Instalację, pod którą podłączysz lampy ogrodowe, podpina się do instalacji elektrycznej, którą już masz w budynku. Jednak najlepiej jest zrobić podłączenie do odrębnego obwodu, chronionego dwoma różnymi wyłącznikami. 

Odpowiednie zasilanie lamp ogrodowych – jak wybrać? 

Rodzaj zasilania to kolejny aspekt, który powinien być wzięty pod uwagę już na etapie projektowania ogrodu. Bardzo dużo zależy od tego, jaką moc będą miały wybrane przez Ciebie lampy ogrodowe. Przy wyborze musisz wziąć również pod uwagę inne urządzenia, których będziesz używał. Mogą to być na przykład kosiarka do trawy czy też grill elektryczny. Pamiętaj, że zasilanie o mocy 12 lub 24 V będzie odpowiednie dla niewielkich działek. Jeśli masz duży ogród i planujesz rozmieścić więcej lamp ogrodowych, to dla Ciebie odpowiednie będzie zasilanie o mocy 230 V. 

Najpopularniejsze lampy ogrodowe i ich rodzaje 

Lampy ogrodowe

Obecnie największą popularnością cieszą się lampy ogrodowe stojące. Gdzie je znaleźć? W sklepie Lampy Nox Box dostępnych jest ich wiele modeli, dzięki czemu z powodzeniem dopasujesz je do swoich potrzeb. Wizualna różnorodność sprawi, że z łatwością znajdziesz takie, które będą pasować do otoczenia. Lampy stojące możesz zainstalować wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu, wzdłuż podjazdu lub też na werandzie i balkonie. Ich kolejną zaletą jest to, że można je przytwierdzić do gotowych już betonowych fundamentów. Z łatwością można je również zamontować na kostce brukowej lub chodniku. 

Bogaty wybór lamp ogrodowych na lapmynox.pl sprawia, że każdy znajdzie wśród nich takie modele, które najbardziej trafią w każde gusta. Dla wielbicieli minimalizmu są nowoczesne LEDowe lampy ogrodowe. Czarny, antracytowy czy satynowy chrom z łatwością odnajdą się wśród nowoczesnych budynków. Dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań odpowiednie będą gustowne i klasyczne latarnie. Przywodzą one na myśl szlacheckie dworki i z pewnością idealne sprawdzą się w doskonale skomponowanych ogrodach. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment