Wynajem koparki – najważniejsze informacje

Wykonywanie jakichkolwiek prac budowlanych nie może obejść się bez odpowiednich maszyn. Wszystkie firmy, które nie chcą inwestować w zakup własnego sprzętu, mogą zdecydować się na jego wypożyczenie. Wynajem koparki sprawdzi się zarówno w trakcie prac drogowych, kopania, wykonywania fundamentów oraz rozbiórek. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania maszyny i co jeszcze warto wiedzieć o wynajmie?

Podstawowe informacje dotyczące wynajmu koparki

Na początek warto zaznaczyć, że jeżeli zależy nam na wypożyczeniu wysokiej jakości maszyn, które zapewnią bezproblemową pracę, należy szukać firm posiadających dobre opinie. Dużo powie nam także strona internetowa. Jeśli znajdują się na niej szczegółowe i wyczerpujące informacje, możemy domniemywać, że mamy do czynienia z profesjonalną firma, która dba o bezawaryjność swoich pojazdów.

Decydując się na wynajem koparki, trzeba zwykle przedstawić odpowiednie dokumenty. Osoby prywatne muszą wylegitymować się dowodem osobistym, zaś firmy dostarczyć informacje typu numer REGON, NIP oraz wpis do CEiDG. Jeśli posiadamy własnego operatora, wynajmujący może poprosić również o okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem. Na etapie przekazywania koparki, firma świadcząca usługi wynajmu powinna dać nam instrukcje dotyczące prawidłowego i bezpiecznego użytkowania. Na tym etapie wykonuje się także spis całego przekazywanego sprzętu.

Wynajem koparki – na co należy zwrócić uwagę?

Warto pamiętać o tym, że zarówno pojazd, jak i reszta osprzętu powinny być sprawne technicznie oraz czyste. Warto sprawdzić obie kwestie jeszcze zanim sfinalizujemy transakcję. Zwróćmy uwagę na to kto jest producentem maszyny. Znane i renomowane firmy są znacznie bezpieczniejszą opcją niż możliwość tańszego wynajmu koparki, której producentem jest ktoś, o kim słyszymy po raz pierwszy. Im większa liczba maszyn na wynajem, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że pojazd może być znacznie lepiej dopasowany do zakresu robót jakie planujemy wykonać oraz ogólnych potrzeb związanych z użytkowaniem.

Dobrą informacją dla wszystkich osób i firm, które chcą skorzystać z usługi wypożyczenia koparek jest możliwość podpisania zarówno krótko, jak i długoterminowej umowy. W pierwszym przypadku zwykle obowiązuje nas stawka dobowa, zaś w drugim miesięczna opłata. Trzeba przygotować się także na konieczność uiszczenia kaucji. Jest ona oczywiście w całości zwracana, jeśli nie doszło do żadnych naruszeń.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Autobudomix – wynajem koparki Zabrze.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment