Techniki malowania dachów

Malowanie dachów pozwala nie tylko przywrócić dawną estetykę obiektowi, ale również zabezpieczyć go przed korozją i niszczeniem. Wyraźnym sygnałem świadczącym o konieczności wykonania wspomnianej czynności jest widoczność rdzy na powierzchni, łuszczenie się farby oraz inne uszkodzenia. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firm oferujących malowanie na wysokości. Zaniechanie podjęcia jakichkolwiek czynności niesie ze sobą ryzyko dalszego niszczenia dachu, co może skutkować jego przeciekaniem i zagrożeniem w razie bardzo silnego wiatru. Jakie są najpopularniejsze techniki malowania?

Malowanie na wysokości – nowoczesna technika hydrodynamiczna

Jedną z najpopularniejszych metod jest malowanie natryskowe, do przeprowadzenia którego wykorzystuje się agregat hydrodynamiczny. Technika cieszy się sporą popularnością, ze względu na stosunkowo krótki czas wykonania i możliwość dotarcia nawet do trudno dostępnych miejsc. Kolejną zaletą jest możliwość równomiernego rozprowadzenia farby oraz bardzo małe straty materiału. Co więcej, w ten sposób można nanosić grube i szczelne warstwy, używając preparatów o dużej lepkości. Warto zaznaczyć, że profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi zawsze dopasowują ją do rodzaju dachu z jakim mają do czynienia. Mogą także doradzić jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni pod względem kolorystycznym.

Tradycyjna technika malowania

W niektórych przypadkach konieczne może być malowanie ręczne. Zaletą tej techniki jest ogromna precyzja, rozumiana jako możliwość pokrycia wszelkich zakamarków oraz miejsc, gdzie dochodzi do załamania powierzchni. Malowanie na wysokości przy użyciu pędzla pozwala na dokładne wtarcie farby we wszelkie nierówności. Warto zaznaczyć, że tradycyjna metoda wyróżnia się zwiększoną odpornością na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Opisywana technika sprawdza się zarówno podczas nakładania farb podkładowych, gruntujących oraz nawierzchniowych. Trwałość pokrycia jest w największym stopniu zależna od tego jak mocno przylegają farby do podłoża. Podczas malowania tradycyjnego wykorzystuje się pędzle płaskie o miękkim włosiu. Dzięki temu, możliwe jest naniesienie powłoki, bez ryzyka pozostawienia nieestetycznych śladów.

Warto zaznaczyć, że malowanie na wysokości musi zostać poprzedzone dokładnym wyczyszczeniem powierzchni. Na tym etapie można dostrzec także wszelkie uszkodzenia, które nie były widoczne pod powierzchnią brudu. Przed nałożeniem farb, należy zatem dokonać wszystkich potrzebnych napraw.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Highlife Expert – malowanie na wysokości Warszawa.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment