Wiertarka elektryczna – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Wiertarka i wkrętarka to sprzęty, jakie można dziś znaleźć w każdym domowym warsztacie. Nikogo nie trzeba przekonywać do ich zalet – ułatwiają i przyspieszają prowadzenie najdrobniejszych prac, jak i cięższych robót budowlanych. Wybierając wiertarkę, warto pamiętać, aby decydować się na modele o uniwersalnym zastosowaniu, dopasowane do twoich potrzeb. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wiertarka i wkrętarka to sprzęty, jakie można dziś znaleźć w każdym domowym warsztacie. Nikogo nie trzeba przekonywać do ich zalet – ułatwiają i przyspieszają prowadzenie najdrobniejszych prac, jak i cięższych robót budowlanych. Wybierając wiertarkę, warto pamiętać, aby decydować się na modele o uniwersalnym zastosowaniu, dopasowane do twoich potrzeb. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Pierwszym elementem, o którym warto wspomnieć, jest przeznaczenie sprzętu. Jeśli cenisz wielofunkcyjność, rozważ zakup wiertarkowkrętarki, która ułatwi ci zarówno wykonania otworów w ścianie, jak i skręcenie mebli. To rozwiązanie często wybierane nie tylko do domowych warsztatów, ale także do profesjonalnych zastosowań między innymi w firmach budowlanych czy w pracowniach stolarskich.

Wiertarka akumulatorowa

Kolejnym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę, jest zasilanie. Wiertarka akumulatorowa umożliwia pracę w każdych niemal warunkach, nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Nowoczesne sprzęty posiadają pojemne akumulatory, pozwalające na długą i wydajną pracę. Produkty uznanych na rynku marek, takich jak Bosch czy Makita, znajdziecie w ofercie Składu Budowlanego Elmas, wraz z licznymi akcesoriami dodatkowymi.

Aby zapewnić sobie efektywną i swobodną pracę z wiertarką akumulatorową, zwróćcie uwagę na oznaczenia producenta, dotyczące zasilania. W zależności od modelu spotkacie się z różnymi systemami, które przeznaczone są do lekkich lub wymagających prac. Ci z was, którzy poszukują wiertarki akumulatorowej do zadań specjalnych, powinni wybierać modele duże, oznaczane zwykle jako 18/20V. Do zastosowań domowych, czyli wywiercenia niewielkich otworów w drewnie czy ścianie, wystarczą urządzenia z systemem 10,8V/12V. W naszym sklepie uzyskacie profesjonalne wsparcie pracowników, którzy pomogą w dopasowaniu sprzętu do waszych oczekiwań.

Wiertarka udarowa

Warto wspomnieć, że wiertarka udarowa również występuje w wersji akumulatorowej i znajdziecie ją w naszej ofercie. Urządzenie podczas pracy wykonuje uderzenia o małym nasileniu, dzięki czemu łatwiej wywiercicie otwór w ścianie wykonanej choćby z cegieł. Warto jednak pamiętać, że wiertarko wkrętarka z udarem jest zwykle większa i cięższa niż tradycyjna wiertarka, dlatego też, jeśli nie planujecie korzystać z tej dodatkowej funkcji – lepiej wybrać narzędzie kompaktowe i lekkie.

Mówiąc o wyposażeniu warsztatu, nie można zapominać o podstawowym sprzęcie, jakim jest wiertarko wkrętarka sieciowa. W naszej ofercie posiadamy markowe urządzenia, przeznaczone do wykorzystania domowego i profesjonalnego. Od wersji akumulatorowych różnią się tym, że dzięki podłączeniu do źródła zasilania możecie korzystać z nich bez przerwy, niezależnie od stanu naładowania baterii. Minusem tego rozwiązania jest natomiast ograniczenie zasięgu sprzętu przez kabel zasilający.

Jeśli szukasz wydajnej wiertarki, w wersji akumulatorowej lub sieciowej – zapraszamy do składu budowlanego Elmas. Oferujemy sprzęty markowe, które dopasujemy do twoich potrzeb oraz planowanego wykorzystania. Elektronarzędzia, jakie znajdziesz w naszym sklepie, przydadzą się nie tylko w domu, ale także w firmach remontowo – budowlanych. Dysponujemy także licznymi akcesoriami do wiertarek – wiertłami, akumulatorami czy ładowarkami, które sprawią, że urządzenie wykorzystacie do wykonania różnorodnych prac. Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz różnorodne formy finansowania, w tym zakupy na raty.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment