System SAS+ALL – zastosowanie jednej baterii do wielu urządzeń

Praca przy użyciu urządzeń akumulatorowych staje się nie tylko bardziej mobilna, ale jednocześnie dużo wygodniejsza, szybsza i precyzyjniejsza. Z tego względu coraz więcej narzędzi warsztatowych, ogrodowych czy przemysłowych wyposaża się w akumulator, pozwalający uniezależnić się od przewodów oraz lokalizacji gniazd elektrycznych.

Problemem w przypadku stosowania urządzeń akumulatorowych pozostaje konieczność ładowania osobnych baterii do każdego sprzętu. Elektronarzędzia SAS + ALL marki Dedra całkowicie eliminują ten mankament, wykorzystując jeden akumulator do wielu urządzeń.

Jedna bateria wiele narzędzi – jak to działa?

Wykorzystując system DEDRA SAS + ALL możemy mieć całą gamę elektronarzędzi i tylko jeden akumulator do ich zasilania. Ujednolicenie konstrukcji poszczególnych sprzętów pozwala na efektywne i długotrwałe zasilanie ich z tej samej baterii. Użytkownik nie musi już ładować osobnych akumulatorów do wkrętarki, szlifierki kątowej, klucza pneumatycznego lub innych urządzeń. Wystarczy przełożyć akumulator litowo-jonowy z jednego narzędzia do drugiego i można wykonywać pracę zupełnie innym urządzeniem. Takie  rozwiązanie znacznie podnosi ergonomię oraz zwiększa komfort pracy.

Technologia przyjazna dla środowiska

Jednocześnie elektronarzędzia SAS + ALL to doskonałe rozwiązanie z punktu widzenia ekologii. Pozwala to bowiem znacznie ograniczyć liczbę produkowanych akumulatorów, co przekłada się na dużo mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że wyeksploatowane akumulatory to jedne z głównych „trucicieli” w naszych garażach czy na wysypiskach śmieci. Właśnie dlatego każde ograniczenie produkcji w tym zakresie stanowi niezwykle istotny wkład w walce o dobro planety.

Więcej miejsca w skrzynce narzędziowej

System jedna bateria wiele narzędzi, to również znaczne udogodnienie dla użytkownika. Oprócz tego, że w skrzynce z narzędziami przybędzie wolnej przestrzeni, to zastosowanie jednej, maksymalnie dwóch baterii, znacznie obniży wagę całego ekwipunku. Mniejsza liczba akumulatorów pomaga również utrzymywać porządek na placu budowy lub w garażu, jednocześnie ułatwiając i przyspieszając lokalizowanie potrzebnych przyrządów.

Brak problemów z doborem nowego akumulatora

Każdy, kto pracuje urządzeniami AKU, z pewnością wie, że po kilku latach intensywnej eksploatacji elektronarzędzi, baterie zazwyczaj nadają się już tylko do wymiany. Bardzo często dopasowanie nowego ogniwa do modelu wkrętarki czy diaxa produkowanego kilka lat temu staje się poważnym problemem. Wykorzystując elektronarzędzia SAS + ALL, nie musisz się tym przejmować, ponieważ jeden model akumulatora pasuje do całej gamy posiadanych przez Ciebie urządzeń.

Jakie narzędzia obsługuje jedna bateria?

Systemy jedna bateria wiele narzędzi oferuje większość czołowych producentów sprzętu budowlanego i dedykowanego majsterkowiczom. Marka Dedra łączy wspólny akumulator z bogatą gamą produktów, takich m.in.: wiertarko-wkrętarka, zakrętarka akumulatorowa, szlifierka kątowa, zszywacz akumulatorowy, młotowiertarka, czy wyrzynarka. Obecnie w ofercie producenta znajduje się ponad 50 urządzeń zgodnych z systemem elektronarzędzi na jedną baterię, jednak nieustannie system ten jest rozwijany  o nowe urządzenia. Bateria pasuje do wszystkich urządzeń wymiennie, występując w trzech wariantach i różniąc się pojemnością akumulatora. Dedra SAS + ALL obejmuje akumulatory  o pojemności 2 Ah, 4 Ah i 5 Ah, co znacząco ułatwia jej dobór do urządzenia i pracy, którą użytkownik będzie wykonywał. Taki uniwersalny zestaw z pewnością sprawdzi się zarówno w przydomowym warsztacie, jak i na dużym placu budowy.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment