Stoliki kawowe jako meble do każdego wnętrza

Stoliki kawowe z pewnością zaliczają się do bardzo popularnych mebli, mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Można je wykorzystywać zarówno w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych, jak też w biurach hotelach czy kawiarniach. Oczywiście do każdego z nich powinny zostać dobrane odpowiednie stoliki, zarówno jak mowa o ich wielkości, jak też kolorystyce czy wzornictwie.

Jaki wzór wybrać

Na pewno pierwszym elementem jest wybranie odpowiedniego wzoru stolika. Stoliki kwadratowe czy prostokątne bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie ich wymiary pasują do wypełnienia pustej przestrzeni. Ponieważ są one dość niskie, powinny być dobrane wielkością do mebli, na których można usiąść. Dlatego też wielkość powinna być dobierana tak, aby można było swobodnie przy nich usiąść bez konieczności ich przestawiania. Oczywiście takie meble jak okrągłe stoliki kawowe również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Te bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Okrągły kształt sprawia, że zazwyczaj mają znacznie mniejsze wymiary niż stoliki kwadratowe, dzięki czemu nie ma konieczności rezerwowania na ich ustawienie aż tak dużej ilości miejsca.

Jak dobrać stolik kawowy kolorystycznie

Kwestia doboru kolorystyki jest bardzo ważna, inaczej zamiast stać się elementem ozdobnym stolik kawowy będzie psuł cały efekt. Na pewno dobrze jest dobrać go do kolorystyki i wzornictwa pozostałych mebli, znajdujących się w danym pomieszczeniu. Rzeźbiony, ciężki stolik kawowy niezbyt dobrze prezentuje się pośród nowoczesnych mebli o surowych kształtach. Kolorystyka również powinna być do nich zbliżona, na pewno korzystnie jest, jeśli stolik odcina się na tle łóżka, przy którym zostanie postawiony. Oczywiście może on mieć całkowicie odmienny kolor, jeśli mowa o większej przestrzeni, w której można sobie pozwolić na odmienne aranżacje każdego kąta. Gdy stoliki wybierane są jako meble do biura czy restauracji istotne jest także to, aby można je było jak najłatwiej utrzymać w czystości. W takich miejscach zazwyczaj rezygnuje się z bardzo jasnych i bardzo ciemnych kolorów, na których od razuj widać ślady kurzu i zabrudzeń. Kolorami, które doskonale sprawdzą się w takich właśnie wnętrzach z pewnością są odcienie brązu, szczególnie, gdy struktura pokrycia przypomina naturalne słoje drewna. Wtedy o wiele łatwiej można utrzymać je w czystości i zapewnić wnętrzom zawsze nienaganny wygląd. Obecnie ceny takich mebli są atrakcyjne, dlatego każdy może sobie bez problemu pozwolić na ich zakup.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment