Stelaż do WC dla dzieci

Wysokość miski ustępowej i przycisków spłukujących jest dostosowana do wzrostu kilkulatka, co zapewni maluchowi bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Aranżacja i wyposażenie łazienki w przedszkolach reguluje m.in. rozporządzenie Ministra Edukacji, w którym
określona jest zalecana liczba umywalek i ustępów przypadających na 15 dzieci. Mniej miejsca poświęca się tam kwestii wytycznych w zakresie wysokości montażu wyposażenia. Placówka powinna albo zamontować umywalki i toalety na odpowiedniej dla dzieci wysokości, albo zapewnić im antypoślizgowy podest.

Standardowa wysokość miski dla osoby dorosłej wynosi około 43 cm, z kolei wysokość montażowa przycisku to
około 120 cm − takie wymiary nie ułatwiają dzieciom samodzielnego korzystania z WC.  Dlatego firma TECE wprowadziła do oferty stelaż podtynkowy, który umożliwia kilkulatkom swobodne korzystanie z toalety.

W przypadku stelaża TECEprofil do WC stojącego dla dzieci, wysokość montażowa miski wynosi 34-37 cm. Dziecko nie będzie miało także problemu z sięgnięciem do przycisku spłukującego, gdyż jego wysokość została obniżona do około 92 cm. Stelaż przeznaczony jest głównie jako rozwiązanie do toalet w placówkach
edukacyjnych, wychowawczych czy szpitalnych, ale sprawdzi się także w budownictwie jednorodzinnym.

Stelaż podtynkowy do WC stojącego dla dzieci to kompletnie zmontowana jednostka składająca się ze stabilnej ramy
i spłuczki podtynkowej. Zbiornik o poj. 10 l, wykonany z tworzywa odpornego na uderzenia, gwarantuje bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. Standardowa ilość wody spłukującej wynosi 6l, istnieje jednak możliwość ustawienia ilości wody spłukującej na 4,5/7,5/9 l.

Poza standardowymi możliwościami instalacyjnymi, tj. na kształtownikach stalowych TECEprofil, w ścianach z profili metalowych lub drewnianych oraz jako ściana przednia, stelaż firmy TECE może być także
montowany w wersji narożnej. Na uwagę zasługuje także cichy hydrauliczny zawór napełniający.

Stelaż do WC stojącego dla dzieci jest kompatybilny ze wszystkimi przyciskami spłukującymi firmy TECE.

mat. TECE

Możesz także przeczytać

Leave a Comment