Skuteczne finansowanie inwestycji w branży budowlanej – kredyt czy leasing?

Skuteczne finansowanie inwestycji w branży budowlanej - kredyt czy leasing?

Prowadzenie niewielkiej czy też dużej firmy budowlanej nie jest najłatwiejszą sprawą. W branży budowlanej mamy często do czynienia z różnymi przesunięciami płatności, wynikającymi z różnych sytuacji subiektywnych. Branża budowlana musi często sięgać po różnego rodzaju kredyty, czy też dokonywać zakupów na faktury z odroczonym terminem płatności, itp. Materiały budowlane cały czas drożeją, a więc nie zawsze kosztorys sprzed roku, będzie miał rację bytu na właśnie rozpoczętej budowie. By nie stracić znienacka płynności finansowej, warto dowiedzieć się jak np. działa faktoring, czy też zastanowić się nad kredytem albo leasingiem, np. samochodów dostawczych albo maszyn budowlanych. Im więcej będziemy wiedzieć na dany temat, tym łatwiej będzie nam podjąć dobre decyzje. W przypadku firm budowlanych ma to ogromne znaczenie.

Finansowanie w budowlance – warto znać różne rodzaje kredytów oraz leasingów

Jeśli więc bieżące finansowanie faktur, np. na zakup materiałów budowlanych, sprawia nam co i rusz problemy, to warto poszukać rozwiązań tego typu problemów już dziś. Usługi budowlane to dość chimeryczny rynek i czasami można mieć kłopoty z uzyskaniem solidnego kredytu bankowego. Dobrym rozwiązaniem dla polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych działających na niewielką skalę, może być np. kredyt na PIT. Jednoosobowe firmy budowlane, by uniknąć zatorów płatniczych, mogą sięgnąć po tego typu rozwiązanie. Pozwoli to nam utrzymać płynność finansową oraz przewagę konkurencyjną na lokalnym rynku budowlanym. Dokładną informację na temat możliwości uzsykania kredytu na PIT najłatwiej będzie nam uzyskać za pośrednictwem Internetu, korzystając ze specjalistycznych witryn takich jak: https://www.firmowakasa.pl/kredyt-na-pit/. By uzyskać taki kredyt wystarczy przedstawić dowód osobisty oraz zeznanie podatkowe za ubiegły rok. Warto przyjrzeć się tej ofercie już dziś.

Kredyty czy leasing w branży budowlanej – korzystajmy z tego, na co możemy liczyć

Sezonowość zleceń w budowlance może także niekorzystnie wpływać na nasze wydatki oraz dochody. Dobrą opcją na rozłożenie kosztów w czasie, co w przypadku wysokiej inflacji ma szczególne znaczenie, może być wzięcie np. samochodu dostawczego albo osobowego w leasing: https://www.firmowakasa.pl/leasing-samochodu-osobowego/. W dużym skrócie mówiąc korzystając z leasingu samochodu osobowego nie stajemy się właścicielem czy też właścicielką takiego auta, ale możemy z niego korzystać na podstawie umowy leasingowej. Po określonym czasie możemy też taki samochód nabyć. Raty leasingowe z pewnością pozytywnie wpłyną na planowanie wydatków w naszej firmie, a my bez kłopotu sfinansujemy np. materiały budowlane.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment