Przewody grzewcze – doskonałe ogrzewanie podłogowe i nie tylko!

Przewody grzewcze - doskonałe ogrzewanie podłogowe i nie tylko!

Przewody oraz maty grzewcze zyskują coraz bardziej na popularności. Wykorzystuje się je do ogrzewania podłogowego. Nie psują estetyki pomieszczenia i są proste w sterowaniu. Ich cena jest atrakcyjna, a takie rozwiązanie coraz chętniej stosowane. Jednak są one znakomitym produktem, który znajduje zastosowanie również w innych miejscach. Przekłada się to na duże zainteresowanie przewodami grzewczymi.

Przewody grzewcze do ogrzewania podłogowego – zalety

Przewody grzejne posiadają wiele zalet, dlatego tak chętnie są wybierane przez klientów i cieszą się dużym zainteresowaniem. Jedną z nich jest znakomity stosunek jakości do ceny. Ceny przewodów grzejnych nie są wysokie w porównaniu do możliwości przez nie oferowanych. Kolejną zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że nie widać kabli grzewczych po zamontowaniu w podłożu. Tym samym nie psują estetyki pomieszczenia, co często zdarza się w przypadku tradycyjnych grzejników i piecyków.

Ogrzewanie podłogowe może być elementem wspomagającym tradycyjne grzejniki, ale może też samodzielnie ogrzewać całe pomieszczenia przy odpowiednim ułożeniu przewodów oraz dobrze wykonanej izolacji.

Jak zamontować ogrzewanie podłogowe?

W zależności od preferencji i możliwości mamy do wyboru różne sposoby montażu ogrzewania podłogowego:

  • montaż przewodów grzewczych w wylewce betonowej – ten sposób należy przemyśleć już na etapie budowy lub remontu domu. Przewody trzeba bowiem umieścić stosunkowo nisko, a następnie zalać wylewką betonową. Podwyższa to o około kilkanaście centymetrów podłogę, więc musi to być przemyślana decyzja, a samo rozwiązanie nienajlepsze w przypadku niskich pomieszczeń,
  • montaż przewodów grzewczych na wylewce – jest to szybszy sposób w którym kładziemy przewody grzewcze na znajdującej się już wylewce. Ułożone przewody pokrywane są specjalną zaprawą lub od razu warstwą kleju na który kładzione są płytki. Jest to zależne od danego modelu przewodu oraz preferencji klienta.

Ważnym elementem prawidłowego i efektywnego działania przewodów grzewczych jest właściwa izolacja. To ona odpowiada za jak najmniejsze straty cieplne. W przypadku słabej izolacji pod ogrzewaniem podłogowym, promieniowanie cieplne przepływające w dół będzie duże. Tym samym duża ilość ciepła będzie uciekać do gruntu.

Podczas instalacji kabli grzewczych należy pamiętać, że nie należy układać przewodów tak, aby się stykały. Pomiędzy nimi musi być zachowana bezpieczna odległość, która jest podana przez producenta w zależności od modelu. Nie należy również skracać kabla. Są do tego przeznaczone specjalne punkty kontaktowe, a ucinanie przewodu w nieprzeznaczonych do tego miejscach może być niebezpieczne i skutkować popsuciem całego przewodu.

Oprócz tego kable grzewcze znajdują zastosowanie w wielu innych miejscach. Montowane są w komorach chłodniczych, na podjazdach, drogach, rurach, rynnach – gdzie zapobiegają zamarzaniu. Zachęcamy do przeczytania większej ilości informacji o przewodach grzewczych i ich rodzajach. Posiadamy w naszej ofercie przewody grzewcze do ogrzewania podłogowego, jak i kable grzewcze do innych zastosowań. Całość dostępna jest wyłącznie na https://aifo.pl/pl/.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment